Back to DUŻE PSY

Enzo

ENZO P 59/06/23
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2020
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2023

Kategoria:

Opis

Enzo jest młodym, radosnym psem w typie wyżła, który trafił do schroniska oddany do Okna Życia w czerwcu 2023.

Enzik dał się poznać jako pełen uroku chłopak, który uwielbia węszyć i poznawać świat. Zawsze chętnie wychodzi na spacery, witając radośnie schroniskowe ciocie i wujków. Na spacerach początkowo skupia się głównie na odpisywaniu na zostawione smski, załatwianiu swoich interesów i ogólnie sprawia wrażenie, jakby się gdzieś bardzo spieszył. Smaczkami można zdobyć jego uwagę, jeśli akurat ma wolną chwilę. Gdy już początkowe emocje opadną, można z nim całkiem sensownie porozmawiać, a nawet poćwiczyć jakieś fajne rzeczy. W nowym domu, przy regularnej aktywności, wyjścia na spacery powinny być już dużo spokojniejsze.

Enzo trafił do schroniska z raną na ogonie. W stresujących sytuacjach odreagowuje, goniąc ogon i próbując go gryźć. Wykonał już duże postępy podczas pracy z behawiorystą i coraz lepiej radzi sobie z opanowaniem emocji. Co ważne, nie przenosi tych reakcji na człowieka.

To bardzo mądry psiak, który uwielbia kontakt z ludźmi. Budowanie relacji z tym czarującym kawalerem daje satysfakcję i dużo radości.

Szukamy dla niego doświadczonego opiekuna, który będzie kontynuować ćwiczenia i zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu, tak by miał fajne i spokojne życie.

Kontakt do wolontariusza: 693 903 760