Back to ADOPTOWANE

Endo

ENDO P 169/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. : 2015r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: NIE
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Endo pierwsze lata życia spędził w paskudnych warunkach. Mieszkał w kojcu na posesji księdza, skąd został odebrany interwencyjnie. Jakość jego życia odbiła się na aktualnym stanie zdrowia psa, który ma kłopoty ze skórą i, mimo młodego wieku, sporą dysplazję. Szczegółowych informacji odnośnie jego dolegliwości można zasięgnąć u schroniskowych weterynarzy.

Endo jest wpatrzony w człowieka jak w obraz. Szybko załatwia swoje potrzeby na początku spaceru, po czym „przykleja się” do wolontariusza, prosząc o głaskanie. Jest łagodny i cierpliwy, więc możliwe, że odnalazłby się w domu z dzieckiem znającym zasady obchodzenia się z psem. Czasem Endo czegoś się wystraszy – dźwięku lub gestu budzącego bolesne skojarzenie. Nigdy nie reaguje jednak agresją, lecz woli się wycofać. Na smyczy chodzi ładnie i przez większość spaceru dostosowuje tempo do wolontariusza, a jeśli zdarzy mu się pociągnąć, to jedynie do jakiegoś interesującego go zapachu. Innymi psami jest lekko zainteresowany; potrafi je ładnie mijać. Możliwe, że dogadałby się z psem rezydentem (oczywiście wymagane jest wcześniejsze zapoznanie czworonogów), ale chyba najlepiej odnalazłby się jako jedynak.

Endo może być typem zazdrośnika, bo pcha się pod ręce opiekuna praktycznie co chwilę. Jego skupienie na człowieku będzie jednak bardzo pomocne we wszelkich szkoleniach. Psiak nie wymaga ponadprzeciętnej dawki ruchu, ale jako typowy owczarek niemiecki nie pogardzi ćwiczeniami umysłowymi (np. węszeniem, nauką komend).

Endo jest bardzo inteligentnym psem potrzebującym mądrego prowadzenia i kochającego domu. Odnajdzie się w domu z ogrodem, kamienicy czy bloku, czyli wszędzie – byleby z człowiekiem.

Kontakt do wolontariuszki: 787 863 969