Back to ADOPTOWANE

Dżek

DŻEK P 30/03/17
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2012 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARZEC 2017 r

Kategoria:

Opis

Piłka – nieważne jaka: nożna, ręczna czy koszykowa, lekkoatletyka począwszy od gonitw z przeszkodami, a skończywszy na rzutach oszczepem (czyli patykiem), zapasy z opiekunem i pływanie w rzece oraz każdej napotkanej kałuży… Nie ma takiego sportu, którego w towarzystwie Dżeka nie dałoby się uprawiać! Nawet w szachach byłby arcymistrzem, gdyby tylko mógł spróbować – tak mądrze mu z oczu patrzy!

Na wybiegu i podczas spaceru Dżek nie wie, co to nuda. Jest w ciągłym ruchu i zawsze znajdzie sobie jakąś rozrywkę. Piłką – nieważne jakich rozmiarów – mógłby się bawić bez końca. Schroniskową legendą obrosło już jego zamiłowanie do dużej, czerwonej kuli z plastiku, którą inne psy z rzadka się zajmują, natomiast on potrafi ją toczyć, rzucać, kopać, a nawet wziąć do pyska, co jest wyczynem na miarę występu w „Mam Talent”.

Trudno rozstrzygnąć, co powoduje, że ten 7-letni, szalenie bystry, chętny do nauki owczarek, nie potrafi skupić na sobie wzroku zwiedzających. Niebawem miną już 3 lata jego zesłania do schroniska, w którym wciąż zachowuje optymizm, choć gdy zamykany jest w boksie, widać po nim smutek i frustrację.

Mądrość ma to do siebie, że często łączy się z niezależnością. Dżek wspaniale współpracuje z osobami, które zna i lubi. Wobec nieznajomych nie wykazuje grama agresji, ale może wydawać się trochę nieufny i bojaźliwy – wówczas czasem chowa się w budzie.

Na spacerach potrafi dogadać się z psimi kumplami (częściej z tym, którzy idą z nim równolegle, niż nadchodzą z naprzeciwka), ale zdecydowanie lepiej czuje się w ludzkim towarzystwie. Nowy opiekun powinien kontynuować pracę nad jego dalszą socjalizacją z innymi czworonogami, co nie powinno być trudne, znając zamiłowanie Dżeka do smakołyków oraz jego pojętność i szybkość nauki komend.

Kto z Was gotowy jest powołać do swej kadry Dżeka?

Kontakt do wolontariusza: 601 891 868, 698 665 562, 605 437 786