Back to ADOPTOWANE

Dżek

DŻEK P 115/10/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI-MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD PAŹDZIERNIKA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Dżek to niewielki pies, który mając 2 lata trafił do schroniska. Ma piękną czarną, dłuższą sierść i złote oczka, które uważnie obserwują otoczenie. Do tej pory żył razem z dwoma innymi psami w Limanowej, gdzie biegał samopas po ulicy, nie mając stałego kontaktu z człowiekiem. Miał właściciela, ale nie zajmował on się nim odpowiednio.

Dżek nie zna bliskości z ludźmi, boi się każdego ruchu i dotyku. Ze smyczą jest już u niego o wiele lepiej. Dopiero w schronisku uczy się wszystkiego, co dla większości psów jest całkiem naturalne. Postępy idą bardzo powoli, ponieważ nie ma możliwości poświęcenia mu tyle czasu, ile się powinno, aby mógł się oswoić. Obecnie mieszka w boksie z psem, z którym żył na wolności. Jest od niego spokojniejszy, cichszy. Nie reaguje agresją ze strachu, a jedynie ucieka od wolontariusza, który chce mu założyć smycz. Kiedy się do niego zbliża i Dżek nie ma już gdzie uciec, zamiera i można mu ubrać obrożę. Bierze już smaczki z ręki, podchodzi, kiedy wie, że ktoś ma coś dobrego, ale wciąż jest bardzo niepewny i na każdy niespodziewany ruch czy przypadkowy hałas od razu ucieka.

Adopcja Dżeka bardzo pozytywnie wpłynęłaby na jego relacje z człowiekiem. Codzienny, stały kontakt przyspieszyłby oswajanie psiaka. Należy jednak pamiętać, że Dżek boi się wszystkiego. Prawdopodobnie nigdy nie był w domu czy mieszkaniu, nie zna życia u boku człowieka. Miasto, ruchliwe ulice i mnóstwo nieznajomych ludzi będą dla niego stresujące. W procesie oswajania pomogłaby mu obecność drugiego psa w nowym domu. Dżek miałby kompana, od którego mógłby się czegoś nauczyć i nie byłby sam przeciwko całemu obcemu światu. Adopcja tak wycofanego psa, jest trudna, ale warta poświęcenia. Wszystkie zmiany w Dżeku będą cieszyć nowego właściciela na każdym kroku. Jeśli zajmie się nim odpowiednio, psiak ten może się całkowicie przyzwyczaić do nowego życia i okazać cudownym towarzyszem.

KONTAKT DO WOLONTARIUSZA: 691-270-616, 507-826-269