Back to ADOPTOWANE

Dyziek

DYZIEK P 66/10/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2023

Kategoria:

Opis

Dyziek podobno całe swoje dotychczasowe życie spędził z jednym opiekunem. Niestety jego opiekuna już nie ma, a Dyzio mając 9 wiosen na karku, został zupełnie sam w schroniskowej rzeczywistości. W związku z powyższym, ten mały niedźwiedź początkowo gdy do nas trafił, odmawiał jedzenia. Jest znany wszystkim pracownikom azylu, ponieważ jako jedyny dostawał z tego powodu gotowane jedzenie, którego nota bene też nie dojadał. Po kilku spacerach z wolontariuszem Dyziek zaczął się coraz bardziej otwierać. Aktualnie chętnie je smaczki z ręki, zna komendy „siad” i „podaj łapę”. Pomimo swojego wieku chętnie bawi się rzuconą mu piłeczką.

Dyziek jest sporych rozmiarów, bo waży około 30 kg, a na spacerze potrafi pociągnąć. Jednak przy regularnej aktywności na pewno nie będzie wymagał dużej ilości ruchu, a samo ciągnięcie powinno się zmniejszyć. Dyziek może trafić do osoby niedoświadczonej w opiece nad psami, może mieszkać w mieszkaniu. Nie znamy jego stosunku do dzieci i kotów. Dyziula to taki mały niedźwiadek w skórze rasowego kundelka. Widać, że coraz bardziej przekonuje się do człowieka i – jak większość naszych podopiecznych – potrzebuje czasu. Odkąd się znamy, nie wykazał w stosunku do nikogo żadnej agresji. Przy zapinaniu smyczy bywa nerwowy i chętnie zjadłby ową smycz, ale to tylko świadczy o jego jeszcze szczenięcej naturze, a nie o złych manierach.

W związku z tym, że od szczeniaka miał dom, prawdopodobnie potrafi zostawać sam na kilka godzin, oraz szybko zaadoptuje się w domowych warunkach. Prawdopodobnie jest uczulony na kurczaka, w związku z czym wymaga specjalnej karmy hypoalergicznej. Na spacerach ciągnie do innych psów, a kiedy jest już blisko, to ochoczo macha do nich ogonem. Nie było sytuacji, żeby zareagował agresywnie na drugiego psa. Przy ewentualnej adopcji do psa rezydenta konieczne będzie ich zapoznanie.

Dyziek stracił całe swoje życie w jednej sekundzie i widać, że jeszcze trochę nie wie, gdzie trafił. Ma 9 lat, ale żwawo i chętnie drepta na spacery. Dla Dyźka szukamy domu takiego już na zawsze i mamy tylko nadzieję, że znajdzie go przed swoim odejściem.

Kontakt do wolontariusza: 790 761 144