Back to DUŻE PSY

Dyziek

DYZIEK P 66/10/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2023

Kategoria:

Opis

Dyziek podobno całe swoje dotychczasowe życie spędził z jednym opiekunem. Niestety jego opiekuna już nie ma, a Dyzio mając 9 wiosen na karku, został zupełnie sam w schroniskowej rzeczywistości. W związku z powyższym, ten mały niedźwiedź początkowo gdy do nas trafił, odmawiał jedzenia. Jest znany wszystkim pracownikom azylu, ponieważ jako jedyny dostawał z tego powodu gotowane jedzenie, którego nota bene też nie dojadał. Po kilku spacerach z wolontariuszem Dyziek zaczął się coraz bardziej otwierać. Aktualnie chętnie je smaczki z ręki, zna komendy „siad” i „podaj łapę”. Pomimo swojego wieku chętnie bawi się rzuconą mu piłeczką.

Dyziek jest sporych rozmiarów, bo waży około 30 kg, a na spacerze potrafi pociągnąć. Jednak przy regularnej aktywności na pewno nie będzie wymagał dużej ilości ruchu, a samo ciągnięcie powinno się zmniejszyć. Dyziek może trafić do osoby niedoświadczonej w opiece nad psami, może mieszkać w mieszkaniu. Nie znamy jego stosunku do dzieci i kotów. Dyziula to taki mały niedźwiadek w skórze rasowego kundelka. Widać, że coraz bardziej przekonuje się do człowieka i – jak większość naszych podopiecznych – potrzebuje czasu. Odkąd się znamy, nie wykazał w stosunku do nikogo żadnej agresji. Przy zapinaniu smyczy bywa nerwowy i chętnie zjadłby ową smycz, ale to tylko świadczy o jego jeszcze szczenięcej naturze, a nie o złych manierach.

W związku z tym, że od szczeniaka miał dom, prawdopodobnie potrafi zostawać sam na kilka godzin, oraz szybko zaadoptuje się w domowych warunkach. Prawdopodobnie jest uczulony na kurczaka, w związku z czym wymaga specjalnej karmy hypoalergicznej. Na spacerach ciągnie do innych psów i trudno określić jego zamiary. Przy ewentualnej adopcji do drugiego psa konieczne będzie ich zapoznanie.

Dyziek stracił całe swoje życie w jednej sekundzie i widać, że jeszcze trochę nie wie, gdzie trafił. Ma 9 lat, ale żwawo i chętnie drepta na spacery. Dla Dyźka szukamy domu takiego już na zawsze i mamy tylko nadzieję, że znajdzie go przed swoim odejściem.

Kontakt do wolontariusza: 790 761 144