Back to ADOPTOWANE

Dropsik

DROPSIK P 126/08/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2014
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: SIERPIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Dropsik to około pięcioletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w sierpniu bieżącego roku. Został znaleziony, gdy samotnie błąkał się po ulicach Krakowa. Niestety od czasu przywiezienia Dropsika do schroniska nikt się po niego nie zgłosił.

Dropsik jest niezwykle przyjaznym i kochanym psiakiem. Gdy tylko zobaczy znajomego wolontariusza, staje na dwóch łapkach i prosi, by jak najszybciej zabrać go na spacer. Na smyczy chodzi bez najmniejszych problemów, a na mijane psy nie zwraca uwagi. Gdy Dropsik zostaje puszczony wolno na wybiegu, lubi się powoli przechadzać i obwąchiwać teren. Jednak maluszek wie, że jego miejsce jest przy wolontariuszu. To właśnie od niego dostanie ulubione smaczki i dużą porcję głaskania.

Dropsik nie sprawia problemów przy zabiegach pielęgnacyjnych, można go też bez obaw brać na ręce. Nie wiemy, jak wyglądało życie Dropsika przed przyjazdem do schroniska. Możemy tylko domniemywać, że miał właścicieli i został nauczony np. chodzenia na smyczy, zachowywania czystości w boksie. Obecnie Dropsik zamieszkuje boks z większym od siebie psem. Mimo zupełnie innych temperamentów psiaki dobrze się dogadują i nie dochodzi między nimi do spięć. Jedynie podczas jedzenia Dropsik broni swojej miski, dlatego na czas karmienia chłopaki muszą być rozdzielani. Dropsik z pewnością mógłby zamieszkać w domu z innym psem, najlepiej równie spokojnym jak on sam.

Tego cudownego psiaka polecamy wszystkim którzy zechcą go przygarnąć już na zawsze. Ze względu na łagodny charakter idealne nadawałby się do rodziny prowadzącej spokojny tryb życia. Nie pozwólmy, by taki kochany maluszek dalej spędzał dnie zamknięty w schroniskowym boksie!

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Wiktoria 733 013 397