Back to ADOPTOWANE

Drax

DRAX P 42/07/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014 r.
ROZMIAR: DUZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2020

Kategoria:

Opis

Drax jest oazą spokoju i łagodności. Widać to już na pierwszy rzut oka. Duży, misiowaty psiak w typie wilczura, który miał nieszczęście przebywać w schronisku w Radysach i przyjechał do krakowskiego azylu wraz z kilkunastoma innymi psami. Część z nich już znalazła domy, a poczciwy Drax ciągle czeka na swoje szczęście.
Psiak ma około 6 lat. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do człowieka i szuka z nim kontaktu przy każdej możliwej okazji.

Na spacerach Drax troszkę ciągnie na smyczy, ale wydaje się, ze jest to raczej kwestia braku regularnych wyjść niż złych manier :), bo pod koniec przechadzki staje się spokojny. Na mijane czworonogi nie zwraca najmniejszej uwagi, co jest ogromnym atutem przy dużym psie, ponieważ nie trzeba mieć oczu dookoła głowy ani łapać się okolicznych drzew, żeby nie zostać pociągniętym w kierunku psiego ,kolegi’. Spacery z Draxem są zatem bardzo relaksujące i przyjemne.

Psiak nie przepada za zabiegami typu obcinanie pazurków, ale dobra wiadomość jest taka, ze bez problemu daje sobie założyć kaganiec i wtedy jest dużo łatwiejszy w obsłudze :). Lubi natomiast czesanie swojego pięknego, gęstego futra. Uwielbia też głaskanie. Draksik ma niestety sporą nadwagę, wiec nowy opiekun będzie musiał koniecznie zadbać o jego dietę i pomóc mu zrzucić kilka zbędnych kilogramów, tak aby życie psiaka stało się lżejsze :).

Zachęcamy do umówienia się na spacer przedadopcyjny i poznania wyjątkowego Draxa.

Kontakt do wolontariuszki: 790 761 144 (Zosia)