Back to DUŻE PSY

Drago

DRAGO P 51/05/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2021
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2023

Kategoria:

Opis

Buda, łańcuch, świat ograniczony do kilku metrów kwadratowych. Więzienie, w którym dorastał Drago, nie pozwoliło mu prawidłowo dojrzeć jak jego rówieśnicy i poznać otaczającej go rzeczywistości. Ale choć brakuje mu życiowej wiedzy i doświadczenia, a jego krótka, bo zaledwie 2-letnia historia do wesołych nie należy, nasz poczciwiec zachował w sobie młodzieńczy optymizm, otwartość na nowe znajomości (która walczy w nim z początkową nieufnością) i ciekawość świata. Po kilku miesiącach pobytu w schronisku stał się psiakiem, w którym na powrót tętni radość i chęć współpracy z człowiekiem.

Drago, jak każdy pies, a owczarek niemiecki w szczególności (na dodatek taki, który 2 lata spędził przypięty do łańcucha), potrzebuje chwili czasu, by poznać i zaufać nowemu opiekunowi. Wystarczy cierpliwie, nienachalnie, roztropnie budować fundamenty przyjaźni, by Draguś zaczął cieszyć się na nasz widok, a z czasem zezwalać na bliższy kontakt.

Ciekawość świata, który wreszcie stanął przed nim otworem, sprawiają, że podczas spacerów Drago ma problemy ze skupieniem się na przewodniku – wszystko wokół, a zwłaszcza inne psy, z którymi zapewne miał dotąd bardzo ograniczony kontakt, jest bardziej frapujące nawet od najpyszniejszego smaczka i zabawki. W zachowaniu Dragusia widać sporo emocji, nad którymi nie potrafi jeszcze zapanować – ważne jednak, że wynikają one z ekscytacji i nie są nacechowane negatywnie. Im więcej czasu ktoś poświęci jego (re)socjalizacji, tym szybciej przyniesie ona efekty.

Dla Drago szukamy opiekuna bądź pary dorosłych osób, którzy posiadają doświadczenie w życiu z psami. Jego nowy towarzysz powinien przede wszystkim starać się zrozumieć targające nim uczucia, a jednocześnie stopniowo, bez przymusu uczyć go „życia w społeczeństwie”: chodzenia na luźnej smyczy, spokojnego mijania innych czworonogów, przybiegania na zawołanie, akceptacji kagańca itd. Wymaga to cierpliwości i zrozumienia dla psychiki więzionego przez długi czas psa, który dopiero uczy się tego, co inne psiaki przyswajają na etapie szczenięcym. Draguś to jednak bardzo bystry młodzieniec, o ujmującym charakterze i gorącym sercu, który po przezwyciężeniu początkowej nieufności gotów jest rozpocząć nowy etap życia.

Kontakt do wolontariusza: 605437786 (Arek), 690219972 (Kasia)