Back to ADOPTOWANE

Doro

DORO 81/07/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2017/2018
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LIPCA 2021

Kategoria:

Opis

Pies w typie Cane Corso oddany przez „opiekuna”. U Doro rzuca się w oczy jego chęć nawiązania kontaktu z nowo zapoznanym opiekunem. Jest bardzo chętny i otwarty na każdą interakcję z człowiekiem, który jest po drugiej stronie smyczy. Generalnie jest to bardzo typowe dla psów tej rasy. Człowiek, który potrafi nawiązać z nim bliższy kontakt, staje się automatycznie jego przewodnikiem. Na wybiegu, pomimo otaczających go z każdej strony ciekawych zapachów i nowości, potrafi się skoncentrować na swoim człowieku-przewodniku i wchodzi z nim chętnie w interakcje. Jest zadowolony i wdzięczny z każdej minuty poświęconej mu w formie zabawy czy spaceru. Nie wyobrażam sobie jego agresji w stosunku do osób, które zaakceptuje i polubi. Jak u większości Cane Corso instynkt stróżowania jest nieodłączną cechą tej rasy. Doro potrafi jednak bardzo kontrolowanie z niego korzystać. Nie ekscytuje się zbytnio ani psami, ani ludźmi, którzy nagle wtargną w jego przestrzeń. Akceptuje ludzi „rekomendowanych” mu przez opiekuna, podobnie jest z psami, w stosunku do których najczęściej jest obojętny.

Ma wielki potencjał, jeżeli chodzi o rodzinnego psa, jest bardzo stabilny i nienerwowy, reaguje na bodźce bardziej przemyślanie niż instynktownie.
Jestem wielkim zwolennikiem tej rasy, a Doro potwierdza tylko opinię psa bardzo zrównoważonego i spokojnego, wiedzącego jednak, kiedy jego stadu zagraża niebezpieczeństwo. Wtedy potrafi być bezwzględny.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752