Back to ADOPTOWANE

Donna

DONNA P 122/12/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Donna do schroniska trafiła w listopadzie razem ze swoją mamą Suńką w wyniku interwencji KTOZ. W grudniu została adoptowana, ale w nowym domu nie była nawet 48 godzin. Została oddana, ponieważ nie spodobała się psu-rezydentowi.

Donna jest młodziutką, uroczą sunią o czekoladowym umaszczeniu. Trzeba mieć świadomość, że jest pieskiem łagodnym, ale równocześnie płochliwym, który przed schroniskiem nie miał do czynienia nawet ze smyczą. Wymaga cierpliwego podejścia i ostrożności, która zabezpieczy ją np. przed zerwaniem się ze smyczy i ewentualnymi tego konsekwencjami.

Sunia chętnie daje się brać na ręce, a odwagi i pewności siebie dodaje jej mama. Na wybiegu wspólnym gonitwom i zabawom nie ma końca, ale na smyczy jeszcze nie czuje się pewnie, więc zdarza jej się wyrywać w panice. Donna jednak szybko i chętnie się uczy, zwłaszcza wtedy, gdy wie, że nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo. Boks zamieszkuje razem z mamą i dwiema innymi łagodnymi suniami. Między psiakami nie ma konfliktów, a Donna dzięki obserwacji zachowań starszych koleżanek zdobywa kolejne życiowe sprawności, na przykład w polowaniu na smaczki od wolontariuszy.

Dla maluszka szukamy odpowiedzialnego domu, najlepiej takiego z wprawą w prowadzeniu wycofanych piesków. Dużym ułatwieniem na pewno byłaby wspólna adopcja Donny i Suńki, ponieważ dziewczyny są ze sobą zżyte i mocno wspierają się w swojej niedoli.

Donna miała kontakt w schronisku z małym dzieckiem.

Kontakt do wolontariuszy: 530 189 280, 609 443 221,790 231 318