Back to ADOPTOWANE

Diandra

DIANDRA
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA-MNIEJSZA
STERYLIZACJA: TAK

Kategoria:

Opis

Pilnie szukamy domu stałego dla około 5-letniej Diandry. Sunia nie może dłużej zostać w swoim dotychczasowym domu – pojawienie się małego dziecka sprawiło, że nasiliły się lęki psa związane z otaczającymi ją głośnymi dźwiękami i ciągłym ruchem.

Diandra jest bardzo wesołym i chętnym do współpracy pieskiem, mimo swojej lękliwości oraz ostrożności. Sunia mieszka w bloku od blisko 3 lat, gdzie poczyniła spore postępy, szczególnie w kwestii otwartości na człowieka, jednak wciąż jest dość wrażliwa na bodźce pojawiające się na co dzień w jej otoczeniu. Sunia zachowuje czystość. Szczególnie źle znosi w mieszkaniu zmiany umeblowania i nieprzewidywalne zachowania – które w domu z małym dzieckiem nie należą do rzadkości. Sunia nie wykazuje agresji, jedynie niepokój i zwiększoną pobudliwość. Lubi spędzać czas na zewnątrz – bardzo lubi długie spacery, bieganie. Na inne psy reaguje bardzo entuzjastycznie, ciężko jej jest natomiast radzić sobie z emocjami, wskutek czego potrafi zniechęcić do siebie inne psy, szczególnie te ułożone i niełaknące nadmiernej atencji. Kota czy wiewiórkę trudno jej zignorować 😉 reaguje nań pogonią. Obcych ludzi raczej się nie boi, chętnie skubnie smaka z cudzej ręki.

Diandra mimo reakcji lękliwych na różne wydarzenia i dźwięki nie zamyka się ze swoim lękiem, po chwili niepokoju jest chętna do podejścia do “strasznego obiektu” oraz podjęcia interakcji. Potrafi chodzić na smyczy, nowy opiekun powinien jednak pamiętać o dwóch smyczach. Diandra ma szelki antyucieczkowe – to właśnie w nich powinna być wyprowadzana na spacery. Wizyty u weterynarza znosi dobrze, jedynie jest mocno wrażliwa, kiedy ktoś próbuje się zająć jej pazurkami. Wizualnie sunia jest w dobrej kondycji, jednak nadmiernie chuda. Sunia była regularnie odrobaczana i szczepiona.

Diandra sprawdziłaby się najlepiej jako towarzysz osoby samotnej lub ludzi, którzy nie prowadzą rozbudowanego życia towarzyskiego. Najlepiej jeśli zamieszka w domu bez dzieci (ewentualnie dzieci powyżej 14 roku życia). Nie powinna raczej trafić do domu, gdzie już przebywa pies o podobnym charakterze, w szczególności o zachowaniach lękowych. Dobrym towarzystwem dla niej byłby zrównoważony i stateczny pies, najlepiej samiec. Równie dobrze może zamieszkać jako psia jedynaczka.

Sunia szybko się uczy i dość łatwo można zaspokoić jej potrzebę kontaktu z człowiekiem poprzez zabawę i szkolenie. Uwielbia długie spacery i nie wystarczy jej zamieszkanie w domu z ogrodem – potrzebuje interakcji z człowiekiem, w przeciwnym razie może ponownie zdziczeć i nabrać nieufności. Sunia jest przekochana, ale na pewno wymaga wciąż dużej ilości pracy nad lękami, na co adoptująca osoba musi być przygotowana.

Kontakt w sprawie adopcji: 507826269