Back to ADOPTOWANE

Diana

DIANA P 65/03/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2016 r.
WIELKOŚĆ: DUŻA
RASA: OWCZAREK PODHALAŃSKI
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Diana to kochana, piękna suczka w typie owczarka podhalańskiego. Niestety los nie oszczędzał tej zjawiskowej istoty. Została odebrana z interwencji wraz z drugim psem. Kiedy trafiła do schroniska była bardzo zaniedbana, brudna i wychudzona. Od samego początku była bardzo przyjacielsko nastawiona do człowieka.

Diana uwielbia być głaskana i bardzo o to zabiega. Na smyczy chodzi ładnie, lecz czasem gdy coś ją zaciekawi potrafi trochę pociągnąć. Diana ma mnóstwo energii. Bardzo lubi biegać po wybiegu, lecz nie lubi zostawać na nim bez opiekuna – wówczas próbuje się wydostać. Dlatego nie wiemy, jak Diana zachowywałaby się, zostając sama w nowym domu.

Diana mieszka ze swoim przyjacielem, bernardynem Pedrem. Jest do niego bardzo przywiązana. Kiedy spaceruje, cały czas szuka wzrokiem swojego towarzysza. Nie lubi kiedy się od niej oddala i najszybciej jak to jest możliwe, chce się znaleźć blisko niego. Oczywiście cudownie by było, gdyby ta dwójka psich przyjaciół mogła zamieszkać razem i zostać ze sobą na zawsze. Diana jest przyzwyczajona do tego, że ma blisko siebie swojego psiego przyjaciela, więc raczej odnalazłaby się w domu, gdzie znajduje się już pies. Nie jest agresywna w stosunku do innych psiaków. Jeśli chodzi o zdrowie Diany, prosimy kontaktować się ze schroniskowymi weterynarzami. Diana jest bardzo grzeczna i nie ma z nią żadnych problemów. Jest bardzo wdzięczna, potulna. Ta psia anielica bardzo prosi o kochającą rodzinę, na którą zasługuje.

Jeśli chciałbyś poznać Dianę, skontaktuj się z wolontariuszką, która się Nią opiekuje. Nr tel. 503 081 921