Back to ADOPTOWANE

Dex

DEX P 49/02/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
KASTRACJA: OCZEKUJE
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
W SCHRONISKU OD lutego 2019

Kategoria:

Opis

Dex to młodziutki, zwariowany psiak, w którego żyłach niewątpliwie płynie krew psa tropiącego. Jego trikolorowe umaszczenie oraz dłuższe uszka, które wdzięcznie powiewają mu wokół łebka podczas szalonych gonitw, także przywodzą na myśl tę rasę. Podobnie jak inni jej przedstawiciele Dex jest wesoły i bardzo żywiołowy, stąd – bez odpowiedniego wyszkolenia – trudno mu na czymś skupić uwagę. Na wybiegu zajmuje się głównie węszeniem bądź szukaniem dziury w płocie, przez którą mógłby dać nogę (bądź łapę;).

Przyszły opiekun nie może liczyć na to, że piesek zajmie się sobą sam. Dex szybko się nudzi, stąd potrzebuje zajęć, które go zmęczą i odciągną jego uwagę od szalonych pomysłów. Z racji rozpierającej go energii, ale także zaniedbań w jego szkoleniu psiaczek zupełnie nie potrafi chodzić na smyczy – ciągnie i chaotycznie biega we wszystkie strony. Nie jest to bardzo uciążliwe dla opiekuna, ponieważ piesek jest niewielki, powinno jednak zostać wyeliminowane ze względu na jego komfort. W stosunku do ludzi Dex jest bardzo miły i przyjazny, choć odrobinę nieufny wobec nowo poznanych osób. Napotkane psy namiętnie obszczekuje, w czym nie ma agresji, ale ekscytacja do potęgi „entej”.

Przyszły opiekun zyska przemiłego, pięknego domownika, ale jednocześnie będzie miał pełne ręce roboty, by poskromić ten żywioł na czterech łapkach.

Kontakt do wolontariusza: 512 24 15 28