Back to ADOPTOWANE

Deisi

DEISI P 112/08/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019 r.
WIELKOŚĆ: MAŁA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Deisi to jeszcze psie dziecko, nie ma nawet roku, a już doświadczyła porzucenia i musiała nauczyć się życia w schronisku. Ma dopiero 9 miesięcy, a powód, dla którego znalazła się w azylu, to wyjazd właścicieli. Sunia jest nieduża, o drobnej, delikatnej budowie ciała. Ma wilczasty kolor sierści z białymi znaczeniami, klapnięte uszka i zawadiacko zakręcony do góry ogonek. Jak na młodziutkiego psa przystało, jest pełna energii i chętna do zabawy. Uwielbia gonitwy z innymi psami na wybiegu. Również człowiek jest dla niej dobrym partnerem do ścigania. Sunia jest w ciągłym ruchu, trudno jej ustać w miejscu. Kocha przytulać się do wolontariuszek, być głaskana i obejmowana w ramionach. Bliskość z człowiekiem jest dla niej bardzo ważna.

Na spacerach Deisi ostatnio się rozszczekała, ale to prawdopodobnie przez energię, która ją rozpiera. Chodzenie przy nodze to jedna z rzeczy, których psinka jeszcze musi się nauczyć. Obecnie ciągnie i wszędzie się spieszy, jakby zapachy miały gdzieś przed nią pouciekać. Jednak utrzymanie jej na smyczy nie jest bardzo trudne, bo sunia jest niewielka i nie wyrywa się do mijanych psów.

U Deisi można zaobserwować lęk i niepewność, gdy nieznajome osoby znajdą się zbyt blisko. Szczególnie obawia się mężczyzn. Z tego powodu należy rozpocząć relacje z Deisi bardzo spokojnie i dać jej odpowiednią chwilę na oswojenie się z nowymi ludźmi. Suczka pomimo wykazywanej w pierwszych kontaktach nieufności, nie jest agresywna. Mogłaby zamieszkać także ze starszymi dziećmi. Świetnie by się czuła w towarzystwie drugiego, chętnego do zabawy psa. Nie znamy natomiast jej stosunku do kotów.

Deisi to młodziutka suczka, która zasługuje na dom i kochających opiekunów. Odnajdzie się w każdych warunkach, nieważne czy miałby to być dom, czy mieszkanie w bloku. Najważniejsze dla niej jest to, aby zawsze być blisko człowieka, mieć do kogo się przytulić i komu przekazywać miłość, której ma w sobie nieskończone ilości. To jeszcze psie dziecko, które nie powinno spędzić już ani chwili dłużej w ciasnym, schroniskowym boksie.

Kontakt z wolontariuszem: 790-231-318, 530-189-280