Back to ADOPTOWANE

Dasza

DASZA P 20/10/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA WIĘKSZA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD PAŹDZIERNIKA 2020

Kategoria:

Opis

Dasza to śliczna suczka, która została uratowana ze złych warunków bytowych. Niestety Pani, która podjęła się opieki nad sunią, nie poradziła sobie z jej problemami i Dasza trafiła do schroniska.

Suczka jest bardzo lękliwa i nienauczona życia w mieście. Boi się gwałtownych ruchów czy też głośniejszych dźwięków. Na początku pobytu w schronisku na widok człowieka chowała się jak najgłębiej mogła w budzie, a na spacerach często panikowała, próbując uciekać przed siebie, wpełznąć pod krzaki czy schować się w jakiejś dziurze.

Aktualnie Dasza stopniowo robi postępy. Wciąż jest bardzo płochliwa i nieufna, jednak zdecydowanie lepiej czuje się już na spacerach. Zdarza jej się nawet zamerdać ogonem 🙂 Na smyczy chodzi ładnie, ale gdy czegoś się przestraszy, potrafi pociągnąć za sobą opiekuna, próbując uciec. Inne psiaki mija obojętnie lub z ciekawością zerka w ich stronę. Przez pewien czas dzieliła boks z drugą suczką i dobrze się dogadywały.

Dasza szuka opiekuna gotowego na pracę z nią, by powoli mogła przełamywać swoje lęki i uczyć się, że człowiekowi można zaufać. Ze względu na jej lękliwość na ten moment szukamy dla niej domu bez małych dzieci. Po wcześniejszym zapoznaniu może zamieszkać z innym psem.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269