Back to MAŁE SUKI

Darwinka

DARWINKA P 60/03/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2021

Kategoria:

Opis

Darwinka to średniej wielkości suczka o rudym umaszczeniu. To już jej drugi pobyt w schronisku. Tym razem znalazła się w nim, ponieważ jej właścicielka trafiła do szpitala.

Darwinka na początku swojego pobytu w schronisku była nieco nieufna, jednak szybko przekonała się, że nic jej nie grozi i każdego, kto chce wziąć ją na spacer, wita z wielką radością. Uwielbia głaskanie i potrafi się bezceremonialnie wpakować na kolana. Jest bardzo wpatrzona w człowieka. Kiedy zza krat widzi kogoś, kogo zna, płacze rozpaczliwie i próbuje zwrócić na siebie uwagę. Na spacerze ładnie chodzi na smyczy, chyba że akurat zobaczy jakiegoś psa, wtedy zwykle go obszczekuje. Obecnie mieszka w boksie z drugim psem, z którym dobrze się dogaduje i nie ma między nimi konfliktów. Jeśli miałaby zamieszkać z psim kolegą konieczne jest wcześniejsze zapoznanie jej z psem rezydentem.

Wiemy, że Darwinka w poprzednim domu wykazywała agresję do obcych osób, zwłaszcza tych, którzy wchodzili na jej teren, dlatego przyszły opiekun powinien być nastawiony na pracę z nią w tym zakresie. Z tego powodu też Darwinka nie nadaje się do domu z dziećmi. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, sunia mieszkała wcześniej z kotem.

Darwinka to cudowna suczka, która potrzebuje cierpliwego i odpowiedzialnego domu, otwartego na pracę nad jej problemami, aby już nie musiała wracać do schroniska.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269