Back to ADOPTOWANE

Dago

DAGO P 16/05/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MAJ 2020

Kategoria:

Opis

Dago to dużej wielkości, kochany sześciolatek, który ma w sobie zarówno coś z wyżła, jak i labradora. Psiak do schroniska trafił w maju i do tego czasu bezproblemowo zachowuje się wobec wolontariuszy, mimo że właściciel, który go oddał do okna życia na ul. Chłopskiej utrzymywał, że psiak słucha tylko jego…

Początkowo Dago był nieufny, ale już po pierwszych spacerach zaczął się otwierać. Po kilku tygodniach pobytu w schronisku nie sprawia już żadnych problemów i zachowuje się jak rozbrykany szczeniak. Do znanych mu wolontariuszy wesoło macha ogonem i pospiesza ze szczekiem. Na spacerach raczej ignoruje inne psy, choć zdarza mu się czasem piszczeć na ich widok i ciągnąc w ich kierunku, by się z nimi przywitać. Widać wyraźnie, że były właściciel nie poświęcił za wiele czasu na wychowanie psiaczka, tym bardziej że twierdził, iż ten dorosły już przecież pies nadal cierpi na lęk separacyjny. W związku z tym przed adopcją przyszły opiekun powinien skonsultować się ze schroniskowymi behawiorystami.

Dago to przekochany psiak, który oczekuje czułości i tulenia, co sygnalizuje niespodziewanymi skokami na wolontariusza 🙂 Byłoby wspaniale, gdyby szybko znalazł kochający dom, gdzie mógłby wyszaleć się, wyprzytulać, a przy okazji uzupełnić braki w psim wychowaniu.

Kontakt do wolontariusza: 533 191 011