Back to ADOPTOWANE

Dafnia

DAFNIA P 104/01/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2005
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: STYCZEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Dafnia to maleńka, grzeczna psia seniorka, która ma 15 lat. Mimo swojego wieku wciąż jest aktywnym pieskiem, który lubi spacery i bardzo ładnie chodzi na smyczy. Śmiało można ją wziąć na ręce, jeżeli jest taka potrzeba.

Dafnia zamieszkiwała boks z innymi psiakami, z którymi dobrze się dogadywała. Jest przyjacielsko nastawiona do psiaków, więc mogłaby zamieszkać z ewentualnym psim rezydentem. Dafnia jest bardzo delikatna i wrażliwa, a także uległa, dlatego raczej nie potrafiłaby się obronić przed bardzo dominującym psem. Kiedy Dafnia przebywała w schroniskowym szpitaliku i mieszkała w boksie z kilkoma małymi staruszkami, dobrze się czuła w ich towarzystwie. Gdy jednak trafiła na boksy ogólne do innych psiaków była bardzo zagubiona i wystraszona nową sytuacją.

Psinka szybko przywiązuje się do swoich opiekunów i od razu ich rozpoznaje. Przy osobie, która ją dobrze zna, cieszy się, merda ogonkiem, wskakuje na kolana i chce być głaskana. Wobec obcych osób bywa na początku nieśmiała.

Dafnia jest bezproblemowym, grzecznym i delikatnym psiakiem. Mamy nadzieję, że ktoś da szansę Dafni, aby jesień życia spędziła radosna i otoczona opieką. Psinka nie ma czasu, żeby czekać w schronisku latami na dom. Osoba, która ją adoptuje musi sobie zdawać sprawę z jej wieku. Więcej o stanie zdrowia Dafni u schroniskowych weterynarzy.

Kontakt do wolontariusza: 503 081 921