Back to ADOPTOWANE

Dafi

DAFI P 22/07/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2020

Kategoria:

Opis

Kiedy wchodzi się pomiędzy schroniskowe boksy, większość psów szczeka, chcąc zwrócić na siebie uwagę lub po prostu wyrazić ekscytację z powodu obecności człowieka. Dafi jest inny. Nie szczeka. Skacze na kraty i wydaje z siebie dźwięki świadczące o desperackiej i natychmiastowej potrzebie wyjścia z boksu. Ten psiak kocha spacery. Nie obchodzą go smaczki, a głaskanie schodzi na drugi plan. Najważniejszy jest człowiek, który może zabrać go na upragniony spacer. Psiaczek pozwala sobie ubrać obroże a nawet szelki, choć wymaga to trochę więcej zachodu, bo Dafi wykonuje skaczący, radosny taniec wokół wolontariusza.

Na spacerze Dafi praktycznie nie ciągnie na smyczy, pod warunkiem że idzie się jego tempem 🙂. Czasem szarpnie jeśli poczuje jakiś bardzo interesujący go zapach pozostawiony przez psich kolegów, ale przy jego gabarytach nie jest to uciążliwe. Dafi ignoruje mijane psy albo z zaciekawieniem podchodzi, żeby grzecznie się przywitać. Na wybiegu daje upust nagromadzonej energii, biega, skacze, ściga się z wolontariuszem i bardzo lubi bawić się szarpakiem. Co jakiś czas przychodzi też po porcje głasków i ulubione drapanie po pleckach.

Psiak bardzo ladnie wykonuje podstawowe komendy i na pewno wskazane byłoby pójscie z nim do psiej szkoly. Powinien trafić do osoby aktywnej, która tak samo jak on kocha spacery i będzie w stanie zaspokoić jego potrzebę ruchu oraz na tyle doświadczonej, żeby potrafiła popracować z tak żywiołowym psiakiem.

Dafi jest w schronisku już po raz drugi. Za pierwszym razem został zrzeczony przez opiekuna, a za drugim zwrócony z adopcji po kilku tygodniach. W nowym domu nie poradzono sobie z jego charakterkiem. Nie tolerował partnera opiekunki, obszczekiwał i warczał na niego. Nauczył się natomiast klatki kennelowej i bardzo chętnie z niej korzystał. Dafi broni zasobow, dlatego trzeba uważać w sytuacjach, w których w grę wchodzi jedzenie.

Dla Dafiego szukamy domu bez małych dzieci i kotów. Psiak obecnie sam zamieszkuje schroniskowy boks, natomiast miewał też współlokatorów, z którymi dość dobrze się dogadywał. Jeśli miałby zamieszkać z psem rezydentem, to konieczne byłoby wcześniejsze zapoznanie ze soba psiaków.

Psiak bardzo potrzebuje swojego człowieka, zanim zbyt długi pobyt w schroniskowym boksie stłumi jego entuzjazm i dobre nastawienie do świata.

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026 (Nika)