Back to ADOPTOWANE

Czester

CZESTER P 93/05/15
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2007 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: 05. 2015r.

Kategoria:

Opis

Czester jest średniej wielkości kundelkiem o bardzo charakterystycznej i niesamowitej urodzie. Ma zakręcony ogonek i krótką, srebrną sierść, przez którą wygląda jakby już calutki posiwiał. To prawda – Czesio jest już seniorem, a na dodatek również schroniskowym weteranem o 4-letnim stażu, ale nie brak mu siły i energii. Jak na swoje 13 lat jest w bardzo dobrej kondycji.

Czester trafił do schroniska, ponieważ jego właściciel nie miał warunków, aby utrzymywać psiaka. Jego początki w azylu były trudne. Był nieufny, wycofany i przestraszony. Potrafił pokazać ząbki i w ten sposób odstraszał od siebie ludzi. Jednak czas i praca zaowocowały zyskaniem zaufania Czestera. Pies ten zmienił swój stosunek do znanych mu osób i pokazał, jaki jest naprawdę. Polubił głaskanie, zaczął sam przychodzić do człowieka. Od byłego opiekuna dostaliśmy informację, że Czester nie lubi dzieci oraz, że może być agresywny do ludzi. W schronisku zdarzały się sytuacje, że pokazał różki: bronił swoich wymiocin i zdarzało mu się bronić jedzenia, które sam sobie gdzieś znalazł. Są to na szczęście rzadkie momenty.

Obecnie, po tych 4 latach spędzonych w azylu, Czester pokazał, że jest naprawdę fajnym psiakiem. Cieszy się na każdy spacer. Kiedy widzi, że teraz jego kolej, rozszczekuje się radośnie w boksie i zniecierpliwiony podskakuje. Bez problemu daje sobie ubrać smycz i żwawym krokiem rusza przed siebie. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, ale zdarza mu się pociągnąć w kierunku, gdzie coś go zainteresowało. Boks zamieszkuje z drugim psem, do którego bardzo się przywiązał i zawsze idzie za nim krok w krok. Musi być blisko niego, w przeciwnym wypadku zaczyna go szukać i jest lekko zdezorientowany. Na wybiegu truchcikiem sprawdza wszystkie zapachy. Lubi ruch. Chętnie przychodzi na zawołanie i zjada różne smaczki. Uwielbia być głaskany i drapany za uszkami. Ostatnio mocno pogorszył mu się wzrok i możliwe, że już nic nie widzi, albo bardzo niewiele. Z tego powodu trzeba głosem go poinformować, że jest się obok i chce się go pogłaskać czy zapiąć smycz. W przeciwnym wypadku przestraszony odskakuje i odbiega. Trzeba mu trochę pomagać i go pokierować, ale i bez tego Czester powolutku daje sobie radę🙂

Czesio jest spokojnym psem, raczej cichym i opanowanym, a jednocześnie wciąż energicznym i lubiącym ruch. Zasługuje na dom, w którym poczuje się bezpiecznie. Najlepszym opiekunem dla niego byłaby osoba cierpliwa, mająca trochę doświadczenia z psami. Nie powinien zamieszkać z małymi dziećmi. Dobra byłaby dla niego obecność drugiego psiaka, ale Czester nie wszystkich czworonogich kumpli akceptuje, więc konieczne jest wcześniejsze zapoznanie i sprawdzenie reakcji na konkretnego psa.

Ten psi senior potrzebuje domu i kochającego opiekuna. Jest już coraz starszy i schronisko nie jest odpowiednim miejscem, dla psów w jego wieku. Na razie, oprócz problemów z wątrobą, nic mu nie dolega i cieszy się życiem, ale nie wiadomo, jak długo jeszcze pozostanie w tak dobrej kondycji. Nie pozwólmy, żeby kolejny weteran dożył samotnie swoich dni w ciasnym, betonowym boksie. Wierzymy, że jeszcze znajdzie się ktoś, kto Czesiowi podaruje wspaniałe życie, o jakim od lat marzy.

Kontakt do wolontariusza: 507-826-269, 790-231-318