Back to ADOPTOWANE

Czester

CZESTER P 61/09/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: WRZESIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Czester to wyrośnięty szczeniak, który po raz pierwszy trafił do schroniska z powodu agresji wobec opiekuna, gdy ten zamierzał zostawiać go samego w domu. Ponadto miał problem z zachowaniem czystości i nie potrafił załatwiać swoich potrzeb na zewnątrz. W kolejnym domu dał się poznać z lepszej strony, od razu sygnalizował potrzebę wyjścia, nie miał problemów z akceptacją kota rezydenta, zakazem wchodzenia do kuchni czy jazdą samochodem. Piesek potrafił także ładnie zachować się w przestrzeni miejskiej i posłusznie spacerować na smyczy. Problem pojawiał się przy zajmowaniu łóżka, które Czester zaanektował od razu, a na polecenie jego opuszczenia reagował szczekaniem i agresją. Na spacerach był bardzo grzeczny do czasu, gdy zaczynał się nudzić, a wtedy szarpał smycz. Podczas nadmiernej ekscytacji, skakania i próby uspokojenia, ugryzł opiekuna i trafił ponownie do schroniska.

Czester zwraca na siebie uwagę oryginalną urodą, albowiem z wyglądu przypomina hienę 🙂 Wiele osób jest nim zainteresowanych, ale większość rezygnuje po informacjach z poprzednich domów. Niesłusznie, bo Czester jeśli kogoś pozna, jest w niego wpatrzony jak w obrazek. Zachowuje się jedynie jak szczeniak, bo nim w istocie jest, któremu brakuje ogłady. Na widok wolontariusza skacze z radości, oczywiście na myśl o nadchodzącym spacerze. Uspokaja się dopiero po założeniu smyczy i grzecznie czeka pod drzwiami. Na spacerze wszystko go interesuje, więc z ciekawości potrafi się zatrzymać, ale też szarpnąć, a energii i siły mu nie brakuje.

Nie reaguje na mijane psy, ale przygląda im się z zainteresowaniem, podczas gdy one wychodzą z siebie, szczekając i warcząc na widok Czestera. Na wybiegu chętnie biega za piłką, ale jej nie przynosi, za to ściga się z wolontariuszem, kto pierwszy jej dosięgnie.Po powrocie ze spaceru jest spokojniejszy i oczekuje nagrody w postaci smaczków.

Czester to pies o ogromnym potencjale. Szukamy dla niego aktywnego i doświadczonego opiekuna, który rozumie, że psiak jest jeszcze nieopierzonym szczeniakiem, tyle że o sile dużego psa. Ważne, by dostarczyć mu stosownej dawki ruchu, ponieważ jest chętny do biegania, a wysiłek wpływa na niego wyciszająco i uspokajająco. Do tego konieczne będzie wprowadzenie odpowiedniej dyscypliny. Nie chodzi jedynie o naukę komend (te już zna), ale o konsekwencję i wykształcenie w nim właściwych zachowań. Szukamy więc opiekuna, który wskaże Czesterowi odpowiednią drogę, tym razem do domu, a nie do schroniska, bo tę akurat psiak już dobrze zna.

Jeśli jesteście zainteresowani adopcją Czestera pamiętajcie, że wymagana jest konsultacja behawioralna, przeprowadzona przez szkoleniowców współpracujących ze schroniskiem.

Kontakt w sprawie adopcji: 698 030 150