Back to ADOPTOWANE

Czarek

CZAREK P 24/11/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD : LISTOPAD 2020

Kategoria:

Opis

Czarek, choć właściwie Czaruś bardziej oddawałoby urok tej malutkiej, kudłatej istotki, zostal oddany do schroniska w wyniku interwencji o szczegółach której można przeczytać tutaj:

https://www.facebook.com/167663849915789/posts/4241465512535582/

Kilka pierwszych dni spędził wciśnięty w kąt boksu i nie bardzo mógł się odnaleźć zarówno wśród psich kolegów, jak i w bezpośrednim kontakcie z ludźmi. Początkowo dzielił lokum z trzema innymi psiakami. Nie dochodziło między nimi do sprzeczek, ale widać było ze dla Czarka to po prostu za dużo na raz.

Teraz mieszka z jednym starszym, bardzo spokojnym kolegą i takie towarzystwo zdecydowanie mu służy. Również na spacerach obecność drugiego psa dodaje Czarkowi otuchy. Psiak w dalszym ciągu bywa niepewny w stosunku do nieznanych osób, natomiast na widok znajomych wolontariuszy wprost szaleje z radości, cieszy się z ich obecności, wdrapuje na kolana albo wystawia brzuszek do głaskania. Bardzo entuzjastycznie podchodzi do spacerów i bez problemu daje sobie założyć szeleczki i zapiać smycz. Na początku trzeba było wynosić go z boksu na rękach, czemu bardzo chętnie się poddawał, w końcu na rękach jest ciepło, wygodnie i można pooglądać świat z innej perspektywy :). Teraz wychodzi już samodzielnie i bardzo pilnuje żeby przypadkiem o nim nie zapomniano i nie zostawiono w boksie.

Na zewnątrz psiak potrafi radośnie biegać i oglądać świat, ale w dalszym ciągu niespodziewany hałas, samochód czy nawet nagle wyciągnięta ludzka ręka moze Czarka troche przestraszyć. Na większość mijanych psów reaguje zaciekawieniem, czasem nawet nagłym entuzjazmem, jak w przypadku ostatnio poznanego Balu, który jest 5 razy większy, co w zupełności nie przeszkodziło im w zawarciu psiej przyjaźni.

Czaruś ze swoją nietuzinkową urodą słodziaka i ogromną ciekawoscią świata i wszystkiego co nowe, będzie znakomitym kompanem dla osoby, której w pełni zaufa i która otoczy go miłoscią. Psiak potrzebuje cierpliwego i delikatnego opiekuna, który pokaże mu, że świat nie jest taki straszny a człowiek może mu zapewnić bezpieczeństwo.

Przed adopcja psiaka koniecznych będzie kilka spacerów zapoznawczych. Czarusiowi bardzo potrzebny jest dom. Dla tak delikatnego pieska, życie w schroniskowym boksie jest wyjątkowo trudne.

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026 (Nika)