Back to ADOPTOWANE

Czaplin

CZAPLIN P 101/06/20
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: ŚREDNI MNIEJSZY
W SCHRONISKU OD: CZERWIEC 2020

Kategoria:

Opis

Czaplin trafił do krakowskiego schroniska w czerwcu bieżącego roku. Inspektorzy znaleźli go leżącego w rowie przy drodze w miejscowości Czaple Wielkie. Z tego, co udało się im dowiedzieć, psiak przebywał tam już od kilku dni. Niestety nikt z mieszkańców nie zdecydował się udzielić mu pomocy wcześniej.

Początki pobytu w schronisku nie były dla Czaplina łatwe. Widać było, że psiak jest wystraszony, ale też zrezygnowany. Nie cieszył się, gdy ktoś do niego podchodził i próbował pogłaskać. Również namówienie go na spacer było bardzo trudne. Czaplin całymi dniami leżał na boku w kącie boksu i spał. Na szczęście te dni są już za nim. Czaplin nadal nie jest specjalnie wylewnym psem, ale widać, że odzyskał chęć do życia. Gdy zobaczy znajomego wolontariusza, natychmiast wstaje z posłania i zaczyna merdać ogonem. Chętnie wychodzi na coraz dłuższe spacery, a czasami nawet próbuje trochę pobiegać. Psiak bardzo ładnie chodzi na smyczy, a na mijające go psy nie zwraca uwagi.
Czaplin obecnie zamieszkuje boks z innym psiakiem, z którym bardzo dobrze się dogaduje. Można powiedzieć, że oba psiaki przesypiają całe dni, a wstają jedynie, gdy przychodzi czas na wspólny spacer. Czaplin może trafić do domu, w którym mieszka już inny psi rezydent, ale jak zawsze zapraszamy wcześniej na wspólny spacer, podczas którego psiaki będą miały okazję się zapoznać. Nie wiemy, jaki jest stosunek Czaplina do kotów, jednak znając jego spokojny charakter, potrafiłby dogadać się również z kocim kolegą.

Dla Czaplina szukamy rodziny, która prowadzi spokojny tryb życia. Psiak może również trafić do osoby starszej. Czaplin nie potrzebuje dużo ruchu, a w ciągu dnia wystarczy zapewnić mu jedynie krótkie przechadzki. Bardzo zachęcamy do adopcji tego psiaka. Czaplin z niecierpliwością wypatruje swojej nowej rodziny.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 608 526 783