Back to ADOPTOWANE

Czaki

CZAKI P11/06/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: CZERWIEC 2020

Kategoria:

Opis

Czaki to duży pięciolatek, który do schroniska trafił w czerwcu. Psiak po śmierci właściciela około roku mieszkał sam na posesji, dożywiany przez okolicznych mieszkańców. Mimo ich dobrej woli nie były to jednak warunki, w których może żyć psiak, więc Czaki trafił do krakowskiego azylu.

Choć na pierwszym spotkaniu Czaki ostrożnie się z nami przywitał, zapięcie na obrożę nie stanowiło dla niego żadnego problemu. Spacery z nim są przyjemne, ponieważ psiak nie ciągnie i bez problemu daje się prowadzić. Kolejne powitania w boksie były dużo bardziej wylewne, bo widząc wolontariusza już zza krat piszczał podekscytowany, a na powitanie skakał jak szczeniak. Po poznaniu przyjemności z głaskania i czesania sam się w trakcie spaceru dopomina o pieszczoty. Czaki nie przepada jednak za innymi psami – te które go ignorują on również ignoruje, ale gdy zostanie oszczekany, oddaje im z nawiązką. Wobec nowych osób początkowo jest nieufny, stąd musi się do nich stopniowo przekonywać.

Polecamy psiaka asertywnemu opiekunowi, a przed adopcją zachęcamy do konsultacji ze schroniskowym behawiorystą i kilku zapoznawczych spacerów.

Kontakt do wolontariuszki: 533 191 011