Back to ADOPTOWANE

Cynamon

CYNAMON P 192/03/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: ŚREDNI/WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Gdyby ktoś poprosił mnie o wskazanie wśród naszych podopiecznych „psa idealnego”, mój wybór byłby oczywisty: Cynamon. Ten cudowny pies przyjechał do nas razem z 9 innymi kolegami z jednego domu w Ukrainie, ponieważ jego właścicielka nie była dłużej w stanie sprawować nad nimi opieki.

Cynamon pod każdym względem jest „akurat”, poczynając od swojego rozmiaru: nie za duży, nie za mały, idealnie do kolana. W sam raz. Ma dopiero 2 lata, ale doskonale panuje nad swoimi emocjami i energią. Kiedy dostanie sygnał, że czas na zabawę, chętnie z tego skorzysta, jeśli nie – ładnie spaceruje przy nodze. Nie ciągnie na smyczy, ignoruje inne psy, ludzi, rowery i samochody. Spacer z nim jest czystą przyjemnością. Na wybiegu lubi węszyć, trochę biega, zawsze chętnie się przytula.

Wchodząc do jego boksu po kwarantannie, spodziewałam się niepohamowanego wybuchu ekscytacji, ale szybko okazało się, że Cynamon to prawdziwy psi dżentelmen. Po uprzejmym powitaniu czekał cierpliwie, aż dopasuję szelki, otworzę drzwi i wyprowadzę go na zewnątrz. Jeśli w czasie spaceru trzeba się zatrzymać i coś poprawić – Cynamon nie potrzebuje komendy, żeby wiedzieć, że należy usiąść i poczekać. Kiedy wracamy do boksu, grzecznie kładzie się na swoim posłaniu i czeka, aż zamknę za sobą drzwi. Nigdy nie możemy przewidzieć, czy dany pies będzie miał problemy z lękiem separacyjnym, ale zachowanie Cynamona wskazuje, że nie powinien mieć problemu z zostawaniem samemu w domu.

Obecnie dzieli boks z jednym ze swoich kolegów z poprzedniego domu i nie powinien mieć problemu z zaakceptowaniem psa rezydenta. Nie mieliśmy okazji przetestować jego reakcji na koty i dzieci, ale wydaje się, że mógłby z nimi zamieszkać.

W stosunku do ludzi jest zawsze pozytywnie nastawiony. Nie jest nachalny, ale jeśli widzi, że ktoś nie ma nic przeciwko, od razu zabiera się do przytulania. Uwielbia kontakt z człowiekiem, jest przy tym bardzo delikatny. Jeśli chcesz psa, z którym będziecie mogli długimi godzinami patrzeć sobie w oczy, Cynamon będzie strzałem w dziesiątkę 😉
Cynamon będzie doskonałym psem dla każdego, łącznie z rodziną z dziećmi czy osobami zupełnie niedoświadczonymi w opiece nad zwierzętami. W zamian prosi jedynie o dobry, kochający dom.

Kontakt do wolontariuszki: 517 519 123