Back to ADOPTOWANE

Cwaniak

CWANIAK P 89/10/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD PAŹDZIERNIKA 2021

Kategoria:

Opis

Czy to chart? Czy to owczarek? Nie, to Cwaniak, wulkan miłości! Cwaniak jest młodym, ok 1.5 rocznym psiakiem, który został oddany do Okna Życia, skąd trafił do schroniska.

Nie znamy historii Cwaniaka. Trafił do nas w dość dobrym stanie fizycznym. Podczas pierwszych spacerów szybko okazało się, że ładnie chodzi na smyczy, zna i wykonuje komendy „siad” i „daj łapę”. Jest bardzo dobrze zsocjalizowany z innymi psami, widocznie się do nich garnie i lubi je, w zasadzie bez wyjątku. Uwielbia zabawy patykami, z wielkim zapałem co chwilę wynajduje różne gałęzie, nie patrząc na ich gabaryt i radośnie niesie lub wlecze je w pysku.

Nie wiemy, jakie okoliczności spowodowały, że właściciel go oddał, ale z pewnością Cwaniak był psem traktowanym dobrze. Stwierdzenie, że nie boi się ludzi to eufemizm, on wprost kocha ludzi! Czasem ta miłość znajduje ujście w postaci wysokich skoków w pierwszych chwilach spotkania i szalonej radości. Powrót do boksu, to moment, w którym Cwaniak nie zwraca uwagi na otaczające go psy, tylko patrzy mi z wyrzutem prosto w oczy, z przerażeniem i widocznym stresem. A ja się zastanawiam, co ten wspaniały psiak robi jeszcze w schronisku. Kompletnie nie przysparza problemów, więc jest świetnym materiałem na pierwszego psa. Dogaduje się z innymi psami, więc może być również psim towarzyszem. Polecamy Cwaniaka na osłodę codziennej szarości, bo przy tym psiaku nie można się nie uśmiechać. Przyjdź sprawdzić, czy powstrzymasz się od uśmiechu 😉

Kontakt do wolontariuszki: 663 430 267