Back to MAŁE PSY

Ciapek

CIAPEK P 201/03/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2022

Kategoria:

Opis

Ciapek według informacji podanych przez właścicieli został przez nich znaleziony. Pomimo prób odnalezienia jego opiekunów nikt się po niego nie zgłosił. Państwo postanowili dać mu dom. Ciapek był bardzo kochanym i uroczym psiakiem, ale niestety również wymagał sporo pracy. U byłych właścicieli pozostawiony sam niszczył rzeczy, głośno piszczał, co było sporym problemem w wynajmowanym mieszkaniu. Podejmowano pracę z psem, ale styl życia właścicieli (praca, szkoła), sąsiedzi i wynajmujący mieszkanie, to utrudniali. Próby szukania nowego domu też zakończyły się fiaskiem i podjęto decyzję o oddaniu psa do schroniska do „Okna Życia”.

U nas Ciapek dał się poznać jako energiczny i ciekawski kundelek, uwielbiający ruch, długie spacery i zabawę. Jest bardzo bystrym i inteligentnym psem, szybko uczy się, zna kilka komend.

Daje założyć sobie obroże i szelki. Z informacji podanych przez poprzednich właścicieli może przegryzać smycz, jednak u nas w schronisku nie podejmował nigdy takiej próby. Spacery z nim są dość intensywne, ponieważ psiak ma ogromne pokłady energii, uwielbia biegać na wybiegu. Boks zamieszkuje z innymi psiakami, z którymi dobrze się dogaduje. Mijane psy oszczekuje, a podczas zabaw na wybiegu może być troszkę nachalny, bawiąc się z innymi psami, więc zasady psiego savoir vivre’u będą jeszcze w jego przypadku do wypracowania.

Ciapek obawia się obcych ludzi, niektórych może oszczekiwać, może też doskakiwać do niektórych ludzi na spacerach (według informacji podanych przez poprzednich właścicieli). Ale jak już kogoś pozna, to chętnie nawiązuje kontakt. Lubi głaskanie, pieszczoty. Mieszkał z dziećmi i bardzo je lubi, ale jak to często bywa w przypadku takich psich podrostków nie jest nauczony bawić się z nimi delikatnie i może je podrapać czy podgryzać za ubrania podczas zabawy. Dlatego nie polecamy go do domu, w którym mieszkają bardzo małe dzieci.

Ciapek najlepiej by się odnalazł w aktywnym domu z ogrodem, u kogoś, kto ma już pewne doświadczenie z psami, odpowiednio go poprowadzi i ukierunkuje potencjał tego uroczego, młodego psiaka.

Kontakt do wolontariusza: 515 464 338