Back to ADOPTOWANE

Chelsea

CHELSEA P 29/02/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2008
ROZMIAR: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD LUTY 2020

Kategoria:

Opis

Chelsea to dojrzała przedstawicielka północnej rasy husky, która trafiła do schroniska w lutym 2020 roku. Oczekiwała na swego właściciela podczas kwarantanny, lecz ten, niestety, się nie odnalazł. Nie jest psem wylewnym czy domagającym się pieszczot i głaskania, choć być może znamy się jeszcze za krótko. Jest za to bardzo łagodna i spokojna.

Chelsea, jak na wzorzec rasy przystało, patrzy na świat swymi błękitnymi oczami, ma gęste futro, pod którym zgrabnie ukrywa lekką nadwagę, którą dobrze byłoby z nią wyspacerować. Spacer to zresztą jej drugie imię, więc można z nią maszerować długi czas, tym bardziej że Chelsae ładnie chodzi na smyczy i reaguje na delikatne sygnały prowadzącego. Sunia bardzo lubi chodzić, choć często zatrzymuje się, by obwąchać psie „punkty informacyjne”. Nie jest typem biegacza, ale pobyt na świeżym powietrzu bardzo jej służy, a widok smyczy przyjmuje z klasycznym haszczackim śpiewem. Niestety, w schronisku tych spacerów nie możemy zapewnić jej w wymaganym zakresie. Powrót do boksu nie jest ulubiona częścią spaceru, żali się wtedy, ale pozwala bez problemu na zabiegi higieniczne, np. wycieranie.

Jako psi piechur nie boi się łazęgi po trudnym terenie, błocku i kałużach, to ostatnie chyba nawet lubi 

Obecnie zajmuje box X3 i tam oczekuje na sterylizację. Przez pewien czas mieszkała w boksie z drugiem psem, ale była wobec niego zbyt natarczywa, stąd stał się kojcową jedynaczką. Chelsae poleca się do adopcji dla osób lubiących dłuższe spacery i mogących poświęcić czas nowej podopiecznej.

Kontakt do wolontariusza: 512 24 15 28; 601 976 965