Back to ADOPTOWANE

Chaps

CHAPS P 28/10/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2017
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD PAŹDZIERNIKA 2022
RASA: jamnik mix

Kategoria:

Opis

Chaps lub Czaps to pięcioletni kundelek w typie jamnika, który kocha wskakiwać na kolana. Uwielbia kontakt z człowiekiem, głaski i drapanie za uszami. Po wejściu do boksu nie skacze i nie wariuje jak inne pieski, ale z godnością czeka, aż człowiek przed spacerem przysiądzie obok niego, żeby mógł władować się mu na kolana. Na spacerach dostosowuje tempo do człowieka; nie ciągnie, za to kocha węszyć, szperać i tropić, ale z obowiązkową przerwą na przewrócenie się na plecy i wystawienia brzuszka do głaskania.

Taki opis może sugerować psi ideał. Niestety, Chaps ma pewne wady charakteru. Po pierwsze, kocha robić przemeblowania w swoim boksie, co sprowadza się do noszenia w mordce koca i wygryzaniu w nim dziur. Z tego powodu – rozgryzania kocy i poduszek – prawdopodobnie wrócił z pierwszej adopcji. Obecnie jednak robi to coraz rzadziej, więc myślimy, że sytuacja ta jest do przepracowania.

Po drugie, Chapsik bywa charakterny wobec innych piesków – chociaż trudno wyczuć regułę. Z jednym kolegą z boksu dogadywał się świetnie, z innym nie dogadywał się wcale, co skończyło się koniecznością rozdzielenia piesków.

Mimo to na spacerach nie reaguje na inne psy. Po prostu unika innych piesków, będąc zbyt zajęty obwąchiwaniem świata dookoła siebie oraz swoim człowiekiem. Nie szczeka ani nie ciągnie do nich. W tych sytuacjach kontaktu kompletnie nie wykazuje agresji.

Chaps to kochany i przyjacielski pies, który potrzebuje odpowiedzialnego domu, opiekunów, którzy z odpowiedzialnością i uwagą podejdą do pieska. W zamian czaps odwdzięczy się wygrzewaniem kolan, całusami oraz głębokimi spojrzeniami pytającymi “masz jakiegoś smaczka?”.

Kontakt do wolontariusza: 667 442 966