Back to ADOPTOWANE

Chałwa

CHAŁWA P 31/06/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: CZERWIEC 2020

Kategoria:

Opis

Chałwa to przeurocza siedmioletnia suczka, która trafiła do krakowskiego schroniska w czerwcu 2020 roku. Została przywieziona przez osobę, która znalazła ją potrąconą przez samochód na ul. Igołomskiej w Nowej Hucie. Suczka była w tym czasie w ciąży. Niestety od tego czasu nikt się po Chałwę nie zgłosił.

W schronisku Chałwa dała się poznać jako spokojna i sympatyczna psinka. Jest pozytywnie nastawiona do ludzi także do tych poznawanych po raz pierwszy. Mimo że ciągle jest wystraszona nową sytuacją, w której się znalazła, chętnie podchodzi do wolontariuszy i daje się im głaskać. Chałwa ma również dobry kontakt z innymi psiakami. Bardzo dobrze dogaduje się ze współlokatorami z boksu, a na spacerach nie zwraca uwagi na mijające ją psy. Chałwa z pewnością mogłaby zamieszkać z innym psiakiem, ale najlepiej byłoby je wcześniej ze sobą zapoznać i zobaczyć czy przypadną sobie do gustu.

Mimo że Chałwa jest miłą i przyjazną psinką, trzeba podkreślić, że jest również dosyć strachliwa. Przede wszystkim boi się hałasu i przejeżdżających w pobliżu aut. Prawdopodobnie ma to związek z wypadkiem, któremu uległa przed przyjazdem do schroniska. Z tego powodu szukamy dla Chałwy domu położonego z dala od zgiełku miasta. Najlepiej, gdyby zamieszkała w cichej i spokojnej okolicy. Przed adopcją trzeba będzie również zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które uniemożliwią suni ucieczkę, jeśli się czegoś wystraszy podczas spaceru.

Tę niezwykle uroczą psinkę polecamy do adopcji osobom prowadzącym spokojny tryb życia. Najlepiej gdyby mieszkały w spokojnej okolicy, która umożliwi bezstresowe spacery dla Chałwy. Psinka jest cicha i spokojna, ale widać, że kontakt z człowiekiem sprawia jej dużą przyjemność i bardzo jej go brakuje. Mamy nadzieję, że Chałwa szybko znajdzie wspaniałą rodzinę, z którą spędzi resztę swojego życia. Ona nie może się już tego doczekać.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 601 976 965