Back to ŚREDNIE PSY

Chaki

CHAKI P 101/06/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2023

Kategoria:

Opis

Chaki przyjechał do nas z Ukrainy i niestety nie znamy jego wcześniejszych losów. W schronisku dał się poznać jako przeuroczy i bardzo poczciwy wesołek. Uwielbia długie spacery, bardzo ładnie chodzi na smyczy, choć zdecydowanie preferuje szybkie tempo. Mijane psy w większości ignoruje, nie szuka konfliktów. Możliwe, że mógłby zamieszkać z drugim psem po odpowiednim zapoznaniu. Nie polecamy go natomiast do domu z kotami.
Chaki kocha życie całym sobą. Puszczony luzem na wybiegu wręcz rozkwita, hasa i podskakuje, widać, że bardzo docenia chwile, w których może cieszyć się zupełną swobodą. Uwielbia zabawki, ale najczęściej bawi się nimi sam, podskakując i podrzucając je sobie i jest przy tym tak pocieszny, że nie da się nie uśmiechać na jego widok. On wręcz kipi ze szczęścia!

W stosunku do znanych już sobie osób jest ufny, sam z siebie prosi o głaski. Bardzo lubi łapać w powietrzu smaczki, które mu się wyrzuca 😊 Zna kilka komend i wykonuje je zawsze bardzo sumiennie i w pełnym skupieniu. Chakiego nie da się nie lubić, on rozkocha w sobie każdego, choć sam potrzebuje chwili, aby przekonać się do danej osoby. Jest bardzo wrażliwym psiakiem, łatwo go spłoszyć czy przestraszyć, potrzebuje troskliwego i czułego podejścia.

W schronisku pod okiem specjalisty Chaki przepracowywał problem atakowania tylnej łapki. Na początku było to sporym problemem, ponieważ każdy stresujący bodziec powodował atak. Obecnie Chakiemu zdarza się to bardzo rzadko, potrafi się powstrzymać i coraz mniej bodźców stresuje go na tyle, aby miał chęć powrotu do starego nawyku. Jesteśmy pewni, że w warunkach domowych, mając regularne spacery i spokój, te ataki będą zdarzać się jeszcze rzadziej. Trzeba jednak podkreślić, że Chaki na pewno już zawsze będzie potrzebował empatii i zrozumienia jego wrażliwości, więc przyszły opiekun będzie musiał mieć na uwadze jego problemy. Z tego powodu szukamy Chakiemu wyrozumiałego, empatycznego i cierpliwego opiekuna, kogoś, kto nie zrazi się czymś, co zupełnie nie przeszkadza Chakiemu być najlepszym na świecie towarzyszem w codziennym życiu. To jest wyjątkowy i bardzo inteligentny pies, któremu potrzebny jest już tylko dom pełen miłości.

Kontakt do wolontariusza: 512 198 035 (Weronika)