Back to ADOPTOWANE

Casanova

CASANOVA P 96/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2011
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2021

Kategoria:

Opis

Casanova to 10-letni, mały ciałem, ale wielki duchem pies. Do schroniska trafił wraz z rodzeństwem, gdy został odebrany właścicielce, która w niewielkim domu trzymała przeszło 50 psów.

Casanova jest przyjacielskim, bardzo towarzyskim psiakiem. Uwielbia kontakt z człowiekiem, chętnie przesiaduje na kolanach, lubi być głaskany. Jest dość energiczny, chętnie się bawi. To taki mały, przebojowy wariat. Ze względu na swoją wielkość i wiek nie wymaga jednak intensywnych spacerów, lecz potrzebuje uwagi opiekuna. Z psami dogaduje się bez zarzutu, jednak bywa zazdrosny o uwagę ludzi (szczególnie jeśli siedzi na kolanach, a ktoś inny też chce się tam wdrapać 😃). Nie został nauczony czystości, dlatego trzeba będzie uczyć go załatwiania potrzeb fizjologicznych na zewnątrz od podstaw.

Casanova, jak i jego towarzysze, trafili do schroniska zaniedbani. W poprzednim domu nie brakowało im jedzenia ani czułości, ale psiaki nie były leczone. Casanova ma chore oczy (nie jest jednak niewidomy) oraz miejscowe wyłysienia na skórze. Ponadto ma chorą trzustkę i serce, więc musi stale przyjmować leki. Szczegóły na temat jego stanu zdrowia można poznać, kontaktując się z weterynarzami schroniska.

Kontakt do wolontariusza: 698665562