Back to MAŁE PSY

Casanova

CASANOVA P 96/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2011
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2021

Kategoria:

Opis

Casanova to 10-letni, mały ciałem, ale wielki duchem pies. Do schroniska trafił wraz z rodzeństwem, gdy został odebrany właścicielce, która w niewielkim domu trzymała przeszło 50 psów.

Casanova jest przyjacielskim, bardzo towarzyskim psiakiem. Uwielbia kontakt z człowiekiem, chętnie przesiaduje na kolanach, lubi być głaskany. Jest dość energiczny, chętnie się bawi. To taki mały, przebojowy wariat. Ze względu na swoją wielkość i wiek nie wymaga jednak intensywnych spacerów, lecz potrzebuje uwagi opiekuna. Z psami dogaduje się bez zarzutu, jednak bywa zazdrosny o uwagę ludzi (szczególnie jeśli siedzi na kolanach, a ktoś inny też chce się tam wdrapać 😃). Nie został nauczony czystości, dlatego trzeba będzie uczyć go załatwiania potrzeb fizjologicznych na zewnątrz od podstaw.

Casanova, jak i jego towarzysze, trafili do schroniska zaniedbani. W poprzednim domu nie brakowało im jedzenia ani czułości, ale psiaki nie były leczone. Casanova ma chore oczy (nie jest jednak niewidomy) oraz miejscowe wyłysienia na skórze. Szczegóły na temat jego stanu zdrowia można poznać, kontaktując się z weterynarzami schroniska.

Kontakt do wolontariusza: 698665562