Back to ADOPTOWANE

Bunia

BUNIA P 119/12/18
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2009 r.
WIELKOŚĆ: DUŻA
RASA: LABRADOR
STERYLIZACJA: ODROCZONA (z powodów medycznych)
W SCHRONISKU OD GRUDNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Bunia mimo swojego wieku jest bardzo energicznym labradorem, przepełnionym pozytywną energią.
Została odebrana właścicielom, którzy nie chcieli podjąć się operacji usunięcia guza i woleli psa uśpić. Aktualnie Bunia oczekuje na zabieg korekcyjny. Szczegółowe informacje o stanie zdrowia suni dostępne są u schroniskowych weterynarzy.

Labradorka entuzjastycznie wita się z każdym człowiekiem, nie żywi do niego urazy. Jest do wszystkich pozytywnie nastawiona, jednak ma bardzo dużo energii i zdarza jej się np. skakać z radości na ludzi, co przy jej gabarytach może być nieco uciążliwe i należałoby popracować nad oduczeniem Bunii takich zachowań. Widać, że przy konsekwentnym podejściu, ta mądra sunia świetnie potrafi współpracować, zna też podstawowe komendy i sztuczki, takie jak „siad” czy „łapa”. Bunia na spacerze w miarę ładnie chodzi, może pociągnąć za smycz w momencie, gdy coś ją zaciekawi. Uwielbia biegać za piłką, ale także chętnie zajmuje się sama zabawkami. Mieszkała w boksie z innymi psami, nie jest agresywna wobec innych czworonogów (brak informacji jak zachowuje się w stosunku do kotów).

Powroty do boksu bywają dla Buni trudne, labradorka nie chce zostawać sama i domaga się atencji ze strony człowieka.. Bunia potrzebuje dużo miłości, co widoczne jest podczas przebywania z nią w boksie. Sama przychodzi i wtula się w opiekuna. Nie wiemy, jak zachowywałaby się pozostawiona sama w mieszkaniu, być może spędzając odpowiednią ilość czasu z człowiekiem, nie byłoby z tym problemu z racji, że sunia była wychowana w mieszkaniu. Najlepszym rozwiązaniem dla Buni byłoby mieszkanie z osobami, które przebywają cały czas w domu lub posiadają ogród, gdyż sunia lubi aktywny wypoczynek.

KONTAKT DO WOLONTARIUSZKI: Alicja- 515 240 562