Back to ADOPTOWANE

Buka

BUKA P 47/08/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2020 r.
ROZMIAR: MAŁA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2021 r.

Kategoria:

Opis

Buka to średniej wielkości czarno-biało-beżowa suczka, która trafiła do schroniska razem z siedmioma innymi psami. Od początku było widać, że nie miała wcześniej za wiele kontaktu z człowiekiem. Kiedy ktoś wchodził do boksu była przerażona, chowała się w kącie, a na spacerach leżała jak sparaliżowana. Nie znała smyczy, nie potrafiła kompletnie na niej chodzić. Pomimo strachu, Buka nigdy nie wykazała w stosunku do człowieka cienia agresji.

Z czasem Buka zaczęła robić coraz większe postępy. Teraz już bardzo ładnie chodzi na smyczy i widać, że spacery zaczęły jej sprawiać dużą przyjemność. Najpewniej jednak czuje się spacerując ze swoimi koleżankami z boksu. Zdarza się jej jeszcze czasem wpaść w panikę będąc na smyczy, zwłaszcza jeśli trzyma ją osoba, której nie zna. Szczególnie lękliwie reaguje na mężczyzn. W oswajaniu pomagają smaczki, które chętnie zjada, choć nie zawsze czuje się na tyle pewnie, żeby wziąć je z ręki. Z innymi psami dogaduje się dobrze, choć kiedy któraś z koleżanek chce jej zabrać jedzenie, potrafi na nią burknąć.

Mile widziany jest dom z drugim stabilnym psem, od którego mogłaby się uczyć. Należy pamiętać, że nadal jest to suczka lękliwa i będzie potrzebowała czasu i wsparcia, aby w pełni się otworzyć i zaufać człowiekowi, zwłaszcza trafiając do mieszkania w środku miasta. Ciągle przechodzący gdzieś ludzie, auta i inne odgłosy będą dla niej ogromnym wyzwaniem.

Buka niecierpliwie czeka na spokojny i kochający dom, w którym będzie mogła się nauczyć w pełni ufać człowiekowi.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269