Back to ADOPTOWANE

Budrys

BUDRYS P 17/12/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2015
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD GRUDNIA 2020

Kategoria:

Opis

Mały Budrys trafił do schroniska oddany przez osobę, która go znalazła, więc nie znamy jego przeszłości. Pierwsze chwile w azylu nie były łatwe, bo psiak był pełen obaw i rezerwy, nie tyle wobec ludzi, co generalnie wobec otaczającej go nowej rzeczywistości. Nigdy jednak nie wykazał nawet cienia agresji.

Jest bardzo przyjaźnie nastawiony, również do osób, które widzi pierwszy raz w życiu. Od samego początku Budrys dość entuzjastycznie witał odwiedzających go wolontariuszy, bez problemu pozwalał sobie założyć sprzęt spacerowy, natomiast kilka pierwszych spacerów odbył noszony na rękach. Widać, że tak czuł się bezpieczniej :). Dość szybko odnalazł się w nowej dla niego sytuacji i teraz już sam wychodzi na spacer.

Jest przyjacielsko nastawiony do ludzi, psów i całego otoczenia. Bardzo potrzebuje bliskości człowieka, głaskania, przytulania i pieszczot. Nie jest przy tym zbyt nachalny. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Energicznie i żwawo maszeruje przed siebie, obwąchując teren. Czasem tylko delikatnie pociągnie, gdy zainteresuje go jakiś zapach i chce go dokładniej sprawdzić. Boks zamieszkuje z innym pieskiem, z którym dobrze się dogaduje, nie dochodzi pomiędzy nimi do żadnych sprzeczek.

Mogłyby zamieszkać z psem rezydentem po wcześniejszym zapoznaniu. Ma też neutralny stosunek do kotów.

Budrys zaprasza na spacery zapoznawcze przyszłych opiekunów, z którymi spędzi kolejne, wspólne lata.

Kontakt do wolontariuszki: 604 415 982