Back to ADOPTOWANE

Buddy

BUDDY P 98/06/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: CZERWIEC 2023

Kategoria:

Opis

Buddy został oddany przez właściciela z powodu przeprowadzki z domu z ogrodem do mieszkania w bloku. Schronisko otrzymało informacje, że miał kontakt z dziećmi i jest łagodny w stosunku do ludzi i psów. Dodatkowo, możliwe, że trzeba będzie popracować z Buddym nad zostawianiem go samego w domu – może szczekać lub niszczyć. Dobrze, gdyby przyszli właściciele byli więc stosunkowo często w domu lub/i w razie konieczności skonsultowali zalecane działanie z behawiorystą.

Buddy jest psem w typie border collie. W pierwszych dniach w schronisku był dość przestraszony nową rzeczywistością. Bardzo szybko udało się jednak „przełamać lody” i obecnie jest absolutnie cudownym, radosnym psiakiem, machającym z daleka ogonem na widok swoich opiekunów. Buddy jest też rewelacyjnym towarzyszem do zabaw – radośnie biega i skacze na wybiegu, ciesząc się z obecności człowieka, w stosunku do którego nigdy nie zaobserwowaliśmy zachowań agresywnych.

Psiak grzecznie czeka podczas ubierania go na spacer i pięknie chodzi na smyczy, dostosowując tempo i kierunek do właściciela. Jest niesamowicie kontaktowy (chętnie robi przerwy na głaskanie), lubi smaczki i radośnie spaceruje również z innymi psimi kompanami. Mijane psy ignoruje lub jest pozytywnie zaciekawiony. Dzieli boks z innym psem, należy jednak uważać na potencjalne oznaki zazdrości. Co do zasady dobrze dogaduje się z innymi psami, jednak zdarzyło mu się odstraszyć kolegę z boksu podczas obecności człowieka. Zamieszkanie z innym psem rezydentem musiałoby być poprzedzone spacerem zapoznawczym.

Buddy wydaje się być psem idealnym – pogodny, kontaktowy, znający dobre zasady spacerów, mądry, ułożony. Trzymamy kciuki, aby szybko skradł serca i znalazł kochający dom, do którego z pewnością wniesie dużo dobrego. 😊
Nie znamy jego stosunku do kotów.

Kontakt do wolontariuszki: 792 039 702 (Angelika)