Back to ADOPTOWANE

Bubu

BUBU P 4/12/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD: GRUDNIA 2021

Kategoria:

Opis

Bubu to piękny mix charta, w którym płynie też krew północniaków. Do schroniska trafił z interwencji. Mieszkał wcześniej w sporej grupie psów (prawdopodobnie była to pseudohodowla).

Bubu jest psiakiem bardzo lękliwym. Ewidentnie sytuacja, w której się znalazł, mocno ten lęk eskaluje. Psiak nie jest agresywny, choć podczas prób zakładania smyczy czy uprzęży przez osoby, których dobrze nie zna, szczeka i ostrzegawczo pokazuje zęby, nie robiąc z nich jednak użytku. Po wyjściu z boksu zmienia się diametralnie i dość posłusznie podąża za swoim opiekunem. Aktualnie podczas spaceru przeraża go wszystko. Uciekający z łopotem ptak czy trzask łamanej pod butem gałęzi. Robi powoli postępy i na trasach, które już zna, wykazuje dużo mniejsze zaniepokojenie. Uczy się biegać i kiedy wpadnie w rytm, widać wyraźnie, że dobrze się w tej formie aktywności czuje. Sporo węszy i penetruje, tracąc na tę chwilę kontakt z otoczeniem. Kiedy już zaufa opiekunowi, uwielbia głaskanie i wszelkie psie pieszczoty.

Poszukujemy dla Bubu świadomego opiekuna, który będzie zdawał sobie sprawę, że ten piękny pies będzie wymagał konsekwentnej pracy i sporo aktywności. Nie jest to pies dla osoby rozpoczynającej przygodę z czterołapymi. Nie nadaje się do domu z kotami, gdyż wobec tych zwierzaków budzi się w nim silny instynkt łowiecki. Na spacerach nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów, raczej ciekawość. Na obecną chwilę nie wiemy, jakie będzie jego zachowanie w stosunku do małych dzieci.

Kontakt do wolontariuszy: 601 446 752, 698 030 150