Back to ADOPTOWANE

Buba

BUBA P 85/11/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LISTOPAD 2019

Kategoria:

Opis

Buba pierwszy raz trafiła do schroniska w lipcu 2019r., szybko została adoptowana i równie szybko wróciła, ponieważ opiekunowie sobie z nią nie radzili. W domu zdarzało jej się niszczyć, więc umieszczono ją w kojcu, gdzie rozwaliła budę. Z domu mamy również informację, że Buba nie lubi kotów, a w stosunku do psów jest agresywna… W schronisku jednak boks zamieszkuje z innym psem w tym samym wieku i również tak jak ona wymagającym przeszkolenia i nauczenia pewnych prawidłowych nawyków. Dogadują się ze sobą bez problemów jak dwa wyrośnięte szczeniaki, dzieląc czas pomiędzy wspólną zabawę i wspólne leżakowanie.

Bubę cieszy możliwość wyjścia na spacer i spędzenia czasu z człowiekiem, w stosunku, do którego jest bardzo miła. Swoją niepohamowaną radość wyraża skakaniem na człowieka, co niekoniecznie jest przyjemne, ale Buba nie jest trudnym psem, więc ukształtowanie jej nie powinno sprawiać większych problemów.

Na tym etapie można powiedzieć,że trzeba ją zacząć uczyć wszystkiego od początku, bo nikt z nią nie pracował. W jej przypadku szwankuje zarówno chodzenie na smyczy, jak i słuchanie jakichkolwiek poleceń. Buba może być dobrym materiałem dla biegaczy, ponieważ biegi z pewnością ją uspokajają, więc mogą być idealnym wstępem do pracy z sunią.

Dla Buby szukamy domu, w którym nie będzie tylko szczeniakiem do głaskania, ale świadomym swojego zachowania psem, więc rozważając jej adopcję trzeba mieć na uwadze konieczność pracy z psem i zapewnienia jej odpowiedniej dawki ruchu.

Kontakt do wolontariusza: 609 443 221