Back to ADOPTOWANE

Buba i Motek

BUBA P 31/02/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2006

MOTEK P 32/02/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2011

WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU LUTEGO 2021

Kategoria:

Opis

Buba i Motek to prawdopodobnie mama i syn. Zostali oddani do okna życia. Oba psiaki mają dużą nadwagę. Kiedy trafiły do schroniska ledwo się mogły ruszać. Obecnie słodkie puszyste kuleczki już się poruszają i wychodzą na wybieg.

Buba – psia mama jest łagodną, starszą suczką. Lgnie do człowieka. Uwielbia głaskanie, przytulanie, buziaczki. Kiedy tylko wchodzimy do jej boksu od razu podbiega i wystawia brzuszek do głaskania. Każdy od razu zakochuje się w Bubie, gdy tylko ją pozna. Jest uroczym stworzeniem.

Motek jest bardziej nieufny w stosunku do człowieka. Jednak od kiedy do nas trafił zrobił ogromne postępy. Obecnie wraz ze swoją mamą podbiega do głaskania i radośnie merda ogonkiem na widok człowieka.

Psiaki dopiero w schronisku poznały co to smycz i spacer. Buba bez problemu daje się zapiąć na smycz i chętnie spaceruje zarówno na smyczy jak i żwawo i chętnie porusza się po wybiegu. Motek jest bardzo związany ze swoją mamą. Nie odstępuje jej nawet na krok. Zawsze musi być blisko niej. Psiak na początku obawiał się smyczy. Zdarzało mu się w drodze na wybieg ją podgryzać lub próbować się uwolnić. Kiedy jednak idzie blisko swojej mamy, czuje się znacznie bezpieczniej i swobodnie wędruje u jej boku.

Ze względu na silną więź łącząca psiaki byłoby cudownie, gdyby znalazły wspólny dom. Psiaki mają krótkie łapki i nadwagę, dlatego zdecydowanie najlepiej byłoby, gdyby zamieszkały w mieszkaniu gdzie jest winda lub w domu z ogrodem. Na schodach zarówno Motek jak i Buba mogą sobie nie poradzić.

Jeżeli chodzi o szczegóły stanu zdrowia psiaków najlepiej kontaktować się z schroniskowymi weterynarzami, którzy udziela wszystkich informacji. Buba i Motek to cudowne psiaki, które swoich przyszłych opiekunów obdarzą mnóstwem miłości.

Zapraszamy do poznania tego uroczego dwupaku!

Kontakt do wolontariuszki 503 081 921(Sonia), 507826269 (Renata)