Back to ŚREDNIE SUKI

Bryza

BRYZA P 149/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2019 r

Kategoria:

Opis

Bryza to młoda czarna suczka średniej wielkości z białą krawatką i białymi palcami. Do schroniska trafiła w wyniku interwencji KTOZ. Wcześniej przebywała razem z ok. 20 innymi psami w dużej stodole, a właściciel mimo dobrych chęci nie radził sobie z taką ilością psów, które ciągle mu podrzucono.

Ze względu na brak odpowiedniej socjalizacji suczka na początku przebywania w schronisku była bardzo wycofana i przestraszona, bała się człowieka i smyczy, a przy jej zakładaniu i ściąganiu często próbowała podgryzać. Zrobiła już duże postępy, cieszy się ze spaceru, a zakładanie smyczy nie przeraża jej już tak, jak na początku. Chętnie podchodzi po smaczki, zrobiła się śmielsza i pewniejsza siebie. Nadal jest nieufna i nie pozwala się np. pogłaskać, dlatego trzeba się z nią delikatnie obchodzić, aby jej do siebie nie zrazić. Boks dzieli z Proverą, która mimo 2 lat różnicy wygląda jak jej siostra bliźniaczka. Na spacerze dużo szczeka, zdarza się jej też spanikować, jednak przy smakołyku uspokaja się.

Na ogrodzonym obszarze Bryza podskakuje, podejmując próbę ucieczki. W związku z tym przed adopcją wskazane są wielokrotne odwiedziny, a preferowany dom to mieszkanie w bloku w spokojnej okolicy. Podejmując decyzję o adopcji psa wycofanego i nieufnego w stosunku do człowieka trzeba uzbroić się w cierpliwość, determinację i gotowość do pracy nad zdobyciem zaufania i nauką nowych rzeczy, jednak warto poświęcić swój czas, aby zyskać wspaniałego przyjaciela na całe życie. Obserwowanie jak krok po kroku, dzień po dniu coraz bardziej pies się otwiera, nabiera zaufania i uczy nowych rzeczy, jest najlepszą nagrodą.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269