Back to ŚREDNIE PSY

Brytan

BRYTAN P 8/02/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2021

Kategoria:

Opis

Brytan to 14-letni piesek średniej wielkości, sięgający do kolan. Całe swoje życie spędził na łańcuchu przypięty do stodoły. Nie miał nigdy nawet swojej budy ani miski. Karmiony był resztkami z obiadu, które otrzymywał w starym garnku. Odebrany został interwencyjnie w lutym: właściciel, mimo śniegu i kilkustopniowego mrozu, nie chciał rozpiąć psa z łańcucha i wziąć go do domu. Brytan to bardzo przyjazny, łagodny i spokojny pies.

Na początku pobytu w schronisku był bardzo wycofany oraz bał się chodzić na spacery na smyczy, ale zrobił wspaniałe postępy i obecnie na spacerze trzyma się człowieka, przychodzi na zawołanie oraz domaga się smaczków, bo mu bardzo zasmakowały. Na inne pieski reaguje obojętnie, jednak jako starszy piesek nie czuje się w schroniskowym boksie zbyt dobrze.

Brytan będzie wspaniałym przyjacielem i na pewno odwdzięczy się za miłość i ciepło, które ktoś mu ofiaruje na jesień jego życia. Jako że właściciel nie zrzekł się dobrowolnie praw do Brytana, sprawa trafi na drogę sądową. Nie zmienia to faktu, że Brytan już teraz mógłby się cieszyć nowym, ciepłym domkiem jedynie z zastrzeżeniem, że nowy opiekun będzie musiał respektować decyzje sądu w przyszłości. Nie wątpimy jednak, że Brytan nie wróci już do swego dawnego życia.

Kontakt do wolontariuszki: 608 217 403 (Magda)