Back to ADOPTOWANE

Bruno

BRUNO P 93/03/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2014
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2021

Kategoria:

Opis

Bruno to stateczny wielkolud, jak go określiła jedna z jego opiekunek. Jest to piękny, duży pies w średnim wieku o pręgowanej, krótkiej sierści. Bruno to przykład psa dla każdego, kto marzy o czworonożnym przyjacielu w rozmiarze plus. Wiadomo o nim, że mieszkał z kotami i jest z nimi obyty. W schronisku znalazł się w wyniku interwencji KTOZ.

Bruno do napotykanych osób podchodzi z pewnym dystansem, ale znanych sobie opiekunów wita z dozą entuzjazmu. Szczeka, gdy przechodzą obok jego mieszkanka i cieszy się na widok swoich przyjaciół. Po wkroczeniu na jego teren nie wykazuje żadnych negatywnych czy nerwowych zachowań, jest bardzo grzeczny i cierpliwy. Widać, że lubi głaskanie i poklepywanie.

Bruno cieszy się z wyjścia na spacer, a podczas tej aktywności nie ciągnie opiekuna, a bardzo ładnie i spokojnie chodzi na smyczy. Widać, że jest to dla niego przyjemność, a i wielka to przyjemność dla jego ludzkiego towarzysza. Napotykane psy traktuje z rezerwą i bez większego entuzjazmu, przyglądając im się z zaciekawieniem. Bruno lubi aktywny spacer, to znaczy taki, podczas którego może też pobiegać z opiekunem. Ten psi przyjaciel zna podstawowe komendy i bardzo ładnie i grzecznie je wykonuje.

Smutnym elementem opowieści o tym cudownym psiaku jest to, że Bruno na początku nie odnajdywał się w nowej rzeczywistości „schroniskowej” i podgryzał sobie ogon. Takie zachowanie u czworonogów wynika z psiej depresji, powodowanej zmianą sytuacji, przyzwyczajeń psa oraz ograniczonym kontaktem z człowiekiem i innymi psami, czy też jak w przypadku Bruna, kotami.

Bruno potrzebuje kochanego domu, w którym zostanie otoczony opieką i uczuciem, ponieważ mimo starań swoich opiekunów w schronisku nie czuje się najlepiej. Być może jego rezerwa w okazywaniu psich uczuć w stosunku do opiekunów wynika z tego, że mimo ich akceptacji jest nieco nieufny po przebytych doświadczeniach życiowych, na pewno też po prostu tęskni za człowiekiem i stałym z nim kontaktem. Osoba lub osoby, które zaadoptują Bruna będą w nim miały psiego przyjaciela, na którym zawsze będą mogły polegać. Bruno obdarzony uczuciem odwdzięczy się tym samym po stokroć.

Kontakt do wolontariuszy: Julia (601 499 800), Ula (698 922 193), Ola (690 842 908)