Back to ADOPTOWANE

Bruno

BRUNO P 88/11/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
KASTRACJA: TAK
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD: LISTOPADA 2019

Kategoria:

Opis

Bruno to półtoraroczny pies rasy dogo canario o średnim temperamencie i charakterze typowym dla rasy. Trudno mu odmówić wojowniczej postury, pewności siebie i poczucia godności. W schroniskowym boksie bardzo ekscytuje się na widok nieznanych ludzi i psów, ale gdy zobaczy swojego opiekuna cieszy się całym sobą. Wobec swoich ludzkich przyjaciół jest posłuszny i łagodny, choć obcych traktuje nieco podejrzliwie i z dystansem. Bruno potrzebuje nieco czasu, aby kogoś polubić, jednak do przełamania lodów dochodzi zwykle bardzo szybko. 

Bruno doskonale odnajduje się w mieście i nie boi się ulicznego ruchu. Nauczony jest ignorowania osób i psów, których nie zna. Może chodzić na równoległe spacery z innymi psami, jednak nie nadaje się do puszczania na psich wybiegach. 

Kandydat na właściciela musi znać specyfikę molosów. Szukamy osoby z doświadczeniem w prowadzeniu psów silnych ras, o mocnym charakterze, konsekwentnej w postępowaniu, która będzie kontynuowała dotychczasowe szkolenie. Bruno może zamieszkać zarówno w mieszkaniu, jak i w domu z ogrodem, raczej bez małych dzieci oraz innych zwierząt (choć prawdopodobnie dogadałby się z suką). Na pewno nie jest to pies „dla każdego”. Przed adopcją wymagane są spacery zapoznawcze i konsultacje ze schroniskowym behawiorystą.

Kontakt do opiekuna: 601405931