Back to ADOPTOWANE

Bruno

BRUNO P 34/02/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2019 r.

Kategoria:

Opis

Bruno jest przemiłym, misiowatym psem w typie owczarka, który został odebrany interwencyjnie. Bruno obawia się gwałtownych ruchów i z większą nieufnością traktuje mężczyzn, choć przy spokojnym podejściu także wobec nich nie okazuje nadmiernego lęku. Jego zachowanie nie dziwi, ponieważ Brunuś jest psem „po przejściach”. Najpierw nieumiejętnie szkolony na psa policyjnego, a potem źle traktowany przez właściciela nadal spodziewa się przemocy bądź ciosów ze strony człowieka. Gdy trafił do schroniska nie potrafił nawet chodzić na smyczy, stąd wykorzystywał każdą chwilę nieuwagi wolontariusza, by ją przegryźć…  W ogóle sprawiał wrażenie pieska izolowanego, który, dopiero w schronisku poznał, czym są spacery i przyjemność przebywania z człowiekiem. Na szczęście Bruno jest pieskiem nieagresywnym, stąd wszelkie niedociągnięcia w jego zachowaniu można dość łatwo korygować. Na spacerze dość gwałtownie i szczekliwie reaguje na mijające go psy, choć nie ma w tym agresji, lecz ogromna ekscytacja. Po kilku minutach harmidru Brunuś wycisza się i spaceruje już spokojnie nawet z nieznanym kompanem. Częstsze kontakty z ze spokojnymi psami poza terenem schroniska powinny wygaszać nadpobudliwość psiaka.

Na wybiegu Bruno węszy i biega, a następnie podchodzi po swoją porcję głaskania i przytulania. Gdy kogoś polubi, kładzie się na plecach i czeka aż wolontariusz go wygłaska i wyściska 🙂 Jest bardzo przymilny i szuka kontaktu z człowiekiem.

Brunuś jest jeszcze względnie młodym psem, który równie dobrze zagnieździłby się w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu. Szukamy dla pieska domu, w którym w końcu mógłby się przekonać, co oznacza czuła opieka i troska.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965