Back to ADOPTOWANE

Brog

BROG P 60/02/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2020/2021
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LUTEGO 2022

Kategoria:

Opis

Brog to młody, piękny pies, w którego żyłach płynie prawdopodobnie krew któregoś z retrieverów. Jest wulkanem energii, którego wręcz roznosi psie „adhd”. 😊 Brog poleca się więc tylko do aktywnego domu, gdzie zajmą się nim osoby, które w pożyteczny sposób wykorzystają jego pokłady energii.

Ten piękny młodzieniec trafił do nas w marcu. Został znaleziony i niestety nikt go nie szukał. Być może kogoś przerosła opieka nad takim psim sportowcem? Tego się już nie dowiemy…

Generalnie Brog w schronisku uczy się chodzić na smyczy, więc jak na razie wygląda to bardziej jakby holował wolontariusza ale… nie od razu Kraków zbudowano. Uczymy się i wszystko jeszcze przed nami. Kluczem do sukcesu w przypadku nauki Broga jest chyba przede wszystkim solidnie wybieganie i zmęczenie psiaka. Nasz podopieczny kocha aportowanie, niestraszne mu wody, błota, pola i łąki, a po ukochaną piłkę pokona każdy teren i wszystkie przeszkody. Za piłkę chętnie też siądzie czy przyjdzie do nogi. W swoich aktywnościach jest bardzo wytrwały i trudno go zmęczyć.

Koleżka podczas swoich zabaw jest jednak bardzo pobudzony i chyba nie do końca rozumie, że jest dużym psem i nie wypada wykorzystywać człowieka jako trampoliny w celu zdobycia piłeczki. Brog ma dobre zamiary, ale brakuje mu wychowania i zasad, więc ktoś musi mu je teraz jasno wyznaczyć. Z racji swojej „niedelikatności” w zabawie nie polecamy go do domu z małymi dziećmi. Szukamy dla niego domu, gdzie będzie raczej psim jedynakiem.

Brog to wspaniały pies, który potrzebuje dużo spacerów i ruchu. Będzie rewelacyjnym towarzyszem biegaczy, sportowców i wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Kontakt do wolontariusza: 663 430 267