Back to ADOPTOWANE

Brendy

BRENDY P 60/07/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LIPCA 2021

Kategoria:

Opis

Brendy został znaleziony na ulicy i przewieziony do schroniska. Jego wiek oceniono na 13 lat. Stan fizyczny sugerował, że nie wiódł przyjemnego, beztroskiego życia, a jego opiekun zbytnio nie przykładał się do opieki nad nim. Tak więc pies przez pierwsze tygodnie pomieszkiwał w schroniskowym szpitalu.

Gdy odzyskał formę, opuścił szpital i obecnie wiedzie zwykłe, schroniskowe życie. Brendy ma problemy z tarczycą i przyjmuje leki. Więcej informacji na temat stanu zdrowia, można uzyskać w schroniskowym ambulatorium u lekarzy weterynarii.

Już od początku pobytu w azylu dał się poznać jako sympatyczny, spokojny i zrównoważony pies. Nie unika dotyku, bez problemu daje się głaskać czy podrapać za uszkiem, natomiast nie jest typową przytulanką. Zdecydowanie jego zachowanie w boksie różni się od większości psiaków. Brendy nie szczeka, nie biega od kraty do kraty, nie rzuca się na inne, przechodzące psy. Leży na posłaniu, oddając się drzemce lub spokojnie przygląda się schroniskowej rutynie. Dopiero gdy wolontariusz pojawi się przy jego boksie, ożywia się i podchodzi do kraty.

Akceptuje wszystkie osoby odwiedzające go w schroniskowym boksie. Pozwala sobie bez problemu założyć obrożę oraz zapiąć smycz, a potem wyprowadzić na spacer, a wędrówki w jego towarzystwie to czysta przyjemność. Na smyczy chodzi bardzo ładnie, nie ciągnie, drepcze sobie w swoim tempie przed siebie. Na mijane psy nie zwraca uwagi, nawet przechodząc korytarzem, pomiędzy boksami wypełnionymi szczekającymi psami, zachowuje „stoicki spokój”.

Brendy poleca się do adopcji każdej chętnej osobie szukającej spokojnego towarzysza. Nie potrzebuje długich, intensywnych spacerów. Wygodne legowisko, odpowiednia opieka i odrobina czułości w zupełności wystarczą naszemu seniorowi by wiódł fajne, psie życie.

Kontakt do wolontariuszki: 515464338 (Anita)