Back to ADOPTOWANE

Borys

BORYS P 21/02/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2016
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2022
RASA: CHART MIX

Kategoria:

Opis

Borys to 6-letni, pogodny psiak w typie charta. Biało-rudy, szorstkowłosy, elegancki jegomość z ogonkiem jak sarenka ❤ Do schroniska trafił na skutek przepadku sądowego na rzecz KTOZ.

Borys jest psem bardzo czułym, radośnie okazującym podskokami swoje uczucia. Z ogromną radością wita wszystkich wolontariuszy. Jest psiakiem o łagodnym i przyjaznym usposobieniu, ale nie przepada za innymi psimi kolegami. Należy natomiast do wielkich amatorów przytulania i drapania.

Spacery z tym dystyngowanym jegomościem to czysta przyjemność. Borys ładnie chodzi na smyczy, chyba że odezwie się w nim charcia natura… wtedy na widok wiewiórki na sekundę zastyga, by ruszyć błyskawicznie do przodu jak pełnokrwisty chart. W biegu wygląda wprost jak maszyna stworzona do pogoni. Stosunek do kotów nie jest nam znany, ale możemy zakładać, że chęć pogoni będzie u Borysa silna, więc lepszy byłby dla niego dom bez kocich towarzyszy. Jego wysokie podskoki sugerują również, że może z łatwością przeskakiwać ogrodzenie, więc ten aspekt warto wziąć pod uwagę.

Podczas naszego pierwszego spaceru zdarzyło się, że na podniesioną szybciej rękę skulił się. Ale kolejne spotkania były już okraszone dużą dawką radości i czułości, kiedy poczuł się bezpiecznie. Pozyskanie jego zaufania nie zajmuje zatem dużo czasu, wystarczy chwila cierpliwości🙂.

Borys nie wykazuje na dzień dzisiejszy problemów behawioralnych.

Zapraszamy Was na spacer zapoznawczy z Borysem, zanim ktoś inny charcim sprintem ubiegnie Was w drodze do serca tego pięknego psiaka😉

Kontakt do wolontariusza: 663 430 267