Back to ADOPTOWANE

Borys

BORYS (II KŁAPOUCHY) P 26/02/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2019
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2021

Kategoria:

Opis

Borys jest młodym psem w typie owczarka niemieckiego długowłosego. Został oddany do Okna Życia, stąd nie są znane jego wcześniejsze losy. W schronisku został oceniony na ok. 2 lata.

Borys jest przyjaznym psem pozbawionym agresji. Lubi ludzi, cieszy się na widok znajomych osób, nowo poznane również wita z entuzjazmem. Chętnie wychodzi na spacery, bawi się zabawkami. Na widok psów ekscytuje się, ale nie wykazuje agresji. Jeśli miałby zamieszkać z innym psem konieczne jest wcześniejsze zapoznanie czworonogów.

Psiak dopiero w schronisku nauczył się chodzić na smyczy, ale jest w tym zakresie bardzo pojętnym uczniem. Mimo sporych gabarytów dość łatwo nad nim zapanować i go prowadzić, bo nie umie ciągnąć na smyczy 🙂 Borys do schroniska trafił mocno wychudzony, przez co teraz jest bardzo łasy na jedzenie i potrafi je wyciągnąć z każdego miejsca w zasięgu pyska. Najlepiej, aby zamieszkał w domu z ogrodem lub w mieszkaniu z dostępną windą, aby nie obciążać jego stawów chodzeniem po schodach – psy w typie owczarka mają często genetyczne problemy z biodrami. Borys w schronisku nie lubi być odprowadzany do boksu i zostawać tam samemu, jednak nie wiemy, czy będzie to miało przełożenie na zachowanie w domu.

Kontakt do wolontariuszy: 698665562 (Dominika); 533191011 (Cristiana)