Back to ADOPTOWANE

Bombka

BOMBKA P 148/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Bombka początkowo była mocno lękowa – na człowieka reagowała, wycofując się, lub panikowała po założeniu smyczy, najczęściej zamierając w bezruchu. Wraz z siostrą Bonnie zostały złapane ze stada dziko żyjących psów. Dopiero w schronisku mają szansę nawiązać pierwsze relacje z ludźmi. Bombce wychodzi to nieco lepiej, szybciej przekonuje się do wolontariusza, chętnie zjada smaczki z rąk i uczy spacerowania na smyczy. Jest pełnym szczenięcej ciekawości obserwatorem, który podejmuje decyzje po chwili zastanowienia. Sunia jest niezwykle mądra, stąd podglądając zachowania innych psów, systematycznie nabiera większej pewności siebie. Obecność psa rezydenta w przyszłym domu będzie gwarancją lepszego i szybszego rozwoju Bombki.

Aktualnie sunia zamieszkuje boks z Bonnie i Liskiem. Obserwując ich kontakty można powiedzieć, że Bombka jest łagodnym współlokatorem, który nigdy nie prowokuje konfliktów, a w razie awantury wycofuje się. Na zaczepki ze strony psich spacerowiczów nie odpowiada.

Każdy spacer jest dla niej z jakiegoś powodu przełomowy. Na jednym dała się podrapać pod bródką, uważnie mi się przyglądając, na kolejnym dzielnie spacerowała obok Liska mimo hałasujących nieopodal aut. Coraz częściej prezentuje uniesiony dumnie ogon, który jeszcze miesiąc temu niezmiennie tkwił pomiędzy trzęsącymi się tylnymi łapkami. Nie znamy jej stosunku do kotów, jednak podejrzewam, że nie będzie usiłowała złowić kota w celach konsumpcyjnych 😉.

Bombka może zamieszkać w domu z dziećmi, jeżeli będą one nauczone właściwego obchodzenia się z psem, ponieważ nie wykazuje najmniejszej agresji. Przy spokojnym, cierpliwym i ,,nic na siłę’’ podejściu, ma 100 procent szans na stanie się spokojnym, ufnym psem.

Kontakt do wolontariusza: 787 863 969