Back to ADOPTOWANE

Bodzio

BODZIO P 9/03/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2023

Kategoria:

Opis

Jeżeli szukasz psa „idealnego”, to Twoje poszukiwania dobiegły właśnie końca. Bodzio to około 3-letni, radosny psiak w typie labradora. Został znaleziony przez inspektorów i przywieziony do schroniska, jednak nikt się po niego nie zgłosił.

Bodzio ma jedną, niezwykle rzadką cechę, która wyróżnia go spośród jego czworonożnych kolegów: jest bardzo stabilnym psem. Nie daje się nigdy ponieść emocjom i zachowuje absolutnie stoicką postawę niezależnie od sytuacji 😉 Czeka grzecznie w swoim boksie, odsuwa się, kiedy wolontariusz otwiera drzwi, siedzi bez ruchu w trakcie zapinania szelek. Tylko merdający ogonek i radosne oczy pokazują, jak bardzo cieszy się na spacer.

Spacery z Bodziem porównać można do wyprowadzania na smyczy małego czołgu. Brnie przed siebie stałym (tzn. szybkim) tempem, nie zważając na jakiekolwiek przeszkody. Nie należy się jednak niepokoić, bo po pewnym czasie wyraźnie zwalnia, zaczyna skubać trawę i węszyć. Największą miłością Bodzia są patyki, a im większe, tym fajniejsze 🙂 Wobec psich kolegów Bodzio przyjmuje postawę przychylnie neutralną. Raczej mija ich bez żadnej reakcji, chyba że próbują się z nim przywitać – wtedy od razu gotowy jest zawierać nowe przyjaźnie. Pięknie bawi się na wybiegu, ale nie jest też nachalny. Nie przejmuje się zupełnie obszczekującymi go psami, niezależnie od ich gabarytów. Zazwyczaj udaje po prostu, że nic nie słyszy 😉 Z całą pewnością mógłby zamieszkać z psem rezydentem, a najprawdopodobniej także z kotami. Ze względu na swoje usposobienie Bodzio świetnie odnajdzie się jako pierwszy pies dla niedoświadczonego opiekuna lub dla rodziny z dziećmi, nawet młodszymi.

Zapraszamy na spacer przedadopcyjny 🙂

Kontakt do wolontariuszki: 517 519 123 (Klaudia)